Pasowanie na czytelnika

11 stycznia 2024roku odbyło się uroczyste przyjęcie w poczet czytelników biblioteki szkolnej uczniów klasy I A i I B. Pierwszaki uczestniczyły w zabawach czytelniczych, wykazując się dużą znajomością bajek, wierszy. Następnie zostały zapoznane z zasadami postępowania z książką i regulaminem wypożyczalni. Uroczyście przyrzekły szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło pasowanie na czytelnika oraz wypożyczenie pierwszej książki. Na pamiątkę spotkania uczniowie otrzymali zakładki do książki i Wyprawki Czytelnika, które zostały przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”. W skład każdej wyprawki wchodzi: książka „Wnuczka antykwariusza” autorstwa znanej i cenionej pisarki Justyny Bednarek oraz broszura informacyjna dla rodziców i opiekunów „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem”. Mamy nadzieję, że czytanie będzie prawdziwą przyjemnością i przerodzi się w niekończącą się pasję!