Spotkanie z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno -Skarbowego w Białej Podlaskiej

29 maja gościliśmy w naszej szkole funkcjonariuszy Lubelskiego Urzędu Celno -Skarbowego w Białej Podlaskiej. Przybyło do nas troje, a właściwie to czworo gości: trzech panów i entuzjastycznie przywitany i pożegnany funkcjonariusz na czterech łapach – czarny owczarek niemiecki.

Podczas spotkania poznaliśmy kulisy pracy tego urzędu. Dowiedzieliśmy się, co można, a czego nie można przewozić przez granicę. Obejrzeliśmy ciekawe eksponaty pozyskane podczas pracy. Uczniowie mieli też okazję sprawdzić, jak działają kajdanki czy zobaczyć paralizatory. Panowie cierpliwie odpowiadali na wszystkie pytania, których nie brakowało, szczególnie wśród najmłodszych uczniów. Najstarsi z kolei mogli zapoznać się z zasadami, które trzeba spełnić, by aplikować do pracy w takiej funkcji, co na pewno może pomóc w wyborze dalszej drogi edukacji. Punktem kulminacyjnym spotkania okazało się podziwianie wspaniałych umiejętności czworonożnego funkcjonariusza, który posłusznie wykonywał wszystkie komendy swojego opiekuna, pokonując przeszkody czy wyszukując ukryte papierosy. Pies okazał się też cierpliwym i przyjacielskim, wiec najmłodsi skorzystali z okazji, by mu podziękować głaskaniem.

Dziękujemy za to spotkanie. Dzięki niemu możemy być bardziej świadomi, a przez to bardziej bezpieczni.