Mistrzowie ortografii klas VI

29 maja 2023 roku w naszej szkole odbył   się  Konkurs  o Tytuł Mistrza Ortografii klas VI. Wzięło w nim udział 10 uczniów klas VIA i VIB wytypowanych przez nauczycieli języka polskiego: Dominika Hryć, Ewelina Pożarycka, Magda Nowicka, Amelia Mironiuk, Amelia Wojrach, Gabriela Marciniuk, Oliwia Tutka, Jan Bogucki, Witold Modzelewski i Krzysztof Chomicki.  Celem konkursu, oprócz wyłonienia zwycięzcy, było także propagowanie umiejętności poprawnego pisania, budzenie aktywności językowej, uświadomienie bogactwa języka polskiego oraz diagnoza poziomu uczniów pod względem umiejętności korzystania z zasad ortograficznych.

Uczniowie rozwiązali test składający się z ośmiu ćwiczeń obejmujących zakres wiadomości ortograficznych klasy szóstej. Test opracowała oraz konkurs przeprowadziła Anna Sobolewska.

Oto wyniki konkursu:

1. Dominika Hryć klasa VIB