Lekturowy zawrót głowy

W ramach przygotowania do egzaminu na zakończenie nauki w szkole podstawowej uczniowie klas 8b i 8c pod opieką p. Anny Sobolewskiej realizowali projekt edukacyjny pt. „Lekturowy zawrót głowy”. W jego ramach samodzielnie przygotowali i poprowadzili lekcje języka polskiego, których celem było powtórzenie wiadomości na temat lektur, z których wiedzą należy się pochwalić na egzaminie 8-klasisty.

Uczniowie stworzyli zespoły, dokonali wyboru lektur, podzielili się zadaniami, by następnie przystąpić do przygotowania zajęć. Najczęściej korzystali z narzędzi internetowych w celu przygotowania ciekawych quizów i testów, ale nie zabrakło też turniejów oraz gier edukacyjnych.

Wszystkim 8-klasistom życzymy, by właśnie te lektury, które poznali i powtórzyli najlepiej, znalazły się w ich zadaniach egzaminacyjnych, a wiedza zdobyta na lekcjach zaprocentowała wspaniałym wynikiem i zadowoleniem.