Przejdź do treści

Zespół Placówek Oświatowych nr 1 w Międzyrzecu Podlaskim

godlo_polski_svg
Herb_Miasta_jpg
herb
herb-1

w Międzyrzecu Podlaskim

Podsumowanie ósmej edycji Międzyrzeckiej Ligi Języka Angielskiego 

W roku szkolnym 2025/2026 Zespół Placówek Oświatowych Nr 1, pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta, zorganizował ósmą edycję Międzyrzeckiej Ligi Języka Angielskiego. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i przeprowadzany w dwóch kategoriach wiekowych: klasy V–VI oraz klasy VII–VIII. 

Głównym celem przedsięwzięcia jest rozwijanie zainteresowań językiem angielskim, doskonalenie kompetencji językowych uczniów oraz zachęcanie młodzieży do systematycznej nauki. Liga stwarza również okazję do integracji uczniów zrzeszonych w międzyrzeckich Zespołach Placówek Oświatowych, promuje zdrową rywalizację oraz rozwija umiejętność współpracy i wymiany doświadczeń. 

W tegorocznej edycji udział wzięło łącznie 60 uczniów. Uczestnicy przez cały rok szkolny mierzyli się z zadaniami sprawdzającymi rozumienie tekstów pisanych, znajomość słownictwa, struktur gramatycznych i funkcji językowych, a także wiedzę dotyczącą krajów anglojęzycznych oraz ich kultury. 

Po zakończeniu wszystkich etapów konkursu wyłoniono laureatów: 

Kategoria klas V–VI 

I miejsce: Alicja Karczmarz, uczennica klasy VI z Zespołu Placówek Oświatowych Nr 2 

II miejsceMagdalena Woch, uczennica klasy V z Zespołu Placówek Oświatowych Nr 3 

III miejsceIgor Puszkarski, uczeń klasy V z Zespołu Placówek Oświatowych Nr 3 

Kategoria klas VII–VIII 

I miejsceMaria Byczyk, uczennica klasy VIII z Zespołu Placówek Oświatowych  Nr 1 

II miejsceSzymon Zdunek, uczeń klasy VIII z Zespołu Placówek Oświatowych Nr 3 

III miejsceZuzanna Sikorska, uczennica klasy VIII z Zespołu Placówek Oświatowych Nr 3 

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom oraz uczestnikom osiągniętych wyników. Dziękujemy nauczycielom, szkolnym koordynatorom oraz opiekunom za zaangażowanie i wsparcie uczniów na każdym etapie konkursu. 

Mamy nadzieję, że udział w Międzyrzeckiej Lidze Języka Angielskiego był dla uczestników źródłem cennych doświadczeń, inspiracji do dalszego rozwijania umiejętności językowych oraz motywacji do podejmowania kolejnych wyzwań edukacyjnych. 

Życzymy wszystkim uczniom dalszych sukcesów, wytrwałości w nauce oraz nieustającej pasji do poznawania języków obcych. 

Dyrekcja oraz nauczyciele języka angielskiego 

Zespołu Placówek Oświatowych Nr 1 w Międzyrzecu Podlaskim