Zakończenie roku szkolnego to czas podsumowań. I uczniowie, i rodzice, i nauczyciele oceniają go, patrząc na otrzymane oraz wręczone świadectwo. Tegoroczna uroczystość w ZPO1 odbyła się 27 czerwca w dwóch grupach, a oprócz uczniów i nauczycieli przybyli na nią rodzice na czele z przewodniczącą Rady Rodziców p. Agnieszką Grudzińską oraz gość w osobie Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej p. Anny Kaliszuk. Podczas pierwszej części uroczystości gościliśmy również przedstawicieli firmy Wipasz. Było nam miło, że mogliśmy podsumować naszą naukę w tak życzliwym gronie.
Jako pierwsi spotkali się uczniowie klas I-III. Tytuły Prymusów oraz statuetki, świadectwa i nagrody z rąk p. dyr. Iwony Orkisiewicz otrzymali: Lena Krukowska z klasy I a, Andrzej Andrzejczuk z klasy I b, Antonina Pińczuk z klasy II a, Zuzanna Węgrzyniak z klasy II b, Gabriela Siejka z klasy III a i Matylda Jędrzejewicz z klasy III b. Tytuł Omnibusa otrzymała Matylda Jędrzejewicz, ona też uzyskała tytuł Artysty Roku. Najwyższym wynikiem z egzaminu trzecioklasisty pochwalić się może Mikołaj Matejek z klasy III b. Grono Solidnych Uczniów, czyli tych, którzy mieli 100-procentową frekwencję, także zasłużyło na nagrody, a są to: Kaja Kudrewicz i Bartłomiej Jaszczuk z klasy I a, Ada Krzymowska i Antoni Jaszczuk z klasy II a oraz Matylda Jędrzejewicz z klasy III b. Tytuł Najlepszego Czytelnika klas I –III uzyskała Antonina Pińczuk z klasy II a.
Pani dyr. Iwona Orkisiewicz podziękowała również rodzicom uczniów klas I-III. Certyfikat Dobroczynności otrzymali Państwo Edyta i Grzegorz Leszczyńscy, zaś podziękowania za pomoc w działaniach na rzecz uczniów i szkoły otrzymali rodzice uczniów klas III: pani Karolina Sidorczuk, pani Magdalena Nowosielska, pani Elżbieta Szostkiewicz, pani Magdalena Orkisiewicz, pani Bernadeta Michalak i pan Tomasz Grudniewski.
Przedstawiciele firmy Wipasz wręczyli także nagrodę klasie, która odniosła zwycięstwo w konkursie plastycznym na logo firmy. W tym roku okazały czek odebrali uczniowie klasy I a wraz z wychowawczynią p. Izabelą Lesiewicz.
Druga grupa to uczniowie klas IV-VIII. Prymusami w tym roku zostali: w klasie IV a – Kinga Pawłowska, w klasie IV b – Łucja Małek, w klasie V a – Maria Leszczyńska, w klasie V b- Bartosz Szymański, w klasie VI a – Marcel Kasianiuk, w klasie VI b – Michał Chomicki, w klasie VII a – Piotr Hawryluk, w klasie VII b – Maria Byczyk, w klasie VIII a – Maciej Wnukowicz, a w klasie VIII b – Dominika Hryć . Oprócz Prymusów świadectwa z wyróżnieniem z rąk Pani Dyrektor odebrali: Jakub Wielogórski i Stanisław Karpiuk z klasy IV a, Andrei Pochtar, Iga Krzymowska, Kacper Kulik i Jan Rosiński z klasy IV b, Aleksandra Szczepaniuk z klasy V a, Amelia Żebrowska, Aniela Saczuk, Zuzanna Andrzejczuk, Oliwia Skopińska i Wiktór Walczak z klasy V b, Cezary Szczepaniuk, Karolina Kulik, Filip Węgrzyniak i Karolina Zień z klasy VI a, Anna Komakowska, Alan Klimek, Mikołaj Basara, Marcel Ciok, Maja Krzymowska, Weronika Szałańska i Julia Weresa z klasy VI b, Malwina Jaszczuk i Zuzanna Oponowicz z klasy VII a, Lena Hryć i Hanna Mikołajczuk z klasy VII b, Szymon Marciniuk z klasy VIII a oraz Ewelina Pożarycka, Szymon Szostkiewicz, Oliwia Tutka, Witold Modzelewski, Gabriela Marciniuk i Amelia Mironiuk z klasy VIII b . Solidni Uczniowie to: Piotr Jóźwiuk, Gabriel Sidorczuk, Jakub Szymański, Igor Hryciuk i Bartłomiej Bernacki.
Najlepszym Absolwentem została Dominika Hryć, Sportowcem Roku został Jan Bogucki, Artystą Roku – Michał Chomicki, Osobowością Roku – Amelia Mironiuk, zaś Najlepszymi Czytelnikami – Zuzanna Andrzejczuk z V b w kategorii klas IV-VI oraz Dominika Hryc z VIII b w kategorii klas VII – VIII.
Społeczność “Jedynki” podziękowała tez tegorocznym absolwentom za wieloletnie zaangażowanie w pracę Samorządu Uczniowskiego i reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym, chórze oraz szkolnym kole Caritas. W pracy samorządowej najaktywniejsi byli: Jan Bogucki, Dominika Hryć, Gabriela Marciniuk, Amelia Mironiuk, Witold Modzelewski, Magda Nowicka, Ewelina Pożarycka, Oliwia Tutka, Dawid Żurawski i Krzysztof Chomicki. Chór szkolny zasilali swoimi głosami: Ewelina Pożarycka, Dominika
Hryć, Amelia Mironiuk, Jan Bogucki, Oliwia Tutka, Gabriela Marciniuk, zaś zaangażowanie w działalność Caritasu pokazali: Anna Matczak, Małgorzata Sawa, Kornelia Izdebska, Aleksandra Szaniawska, Miłosz Cep, Dominika Hryć, Gabriela Marciniuk, Amelia Mironiuk, Magda Nowicka, Ewelina Pożarycka, Oliwia Tutka. Podziękowania otrzymali też uczniowie za wieloletnią pomoc przy nagłaśnianiu uroczystości szkolnych: Nikodem Urbaniuk, Maciej Wnukowicz, Szymon Marciniuk i Hubert Śledź.
Uhonorowani zostali również rodzice. Certyfikat Dobroczynności otrzymali: Iwona i Adam Hryciowie, Edward Leszczyński, Europtir 2 Grzegorz Leszczyński,, Katarzyna i Karol Leszczyńscy, Gabriela Kulik, Joanna Zasadzińska i Ubojnia drobiu Węgrzyniak – Marta i Krzysztof Węgrzyniakowie.
Tytuły Przyjaciela Szkoły otrzymali też rodzice, którzy przez wiele lat blisko współpracowali z „Jedynką”: Emilian Chomicki i Justyna Tutka, zaś podziękowania za pomoc w działaniach na rzecz uczniów i szkoły otrzymali: Anna Chomicka, Anna Artemuk i Edyta Jakubowicz.
Uczniowie klas VIII złożyli też uroczyste ślubowanie oraz przekazali sztandar Szkoły koleżankom i kolegom z klas VII.
Wszyscy otrzymali życzenia i podziękowania od p. Agnieszki Grudzińskiej, p. dyr. Anny Kaliszuk, p. dyr. Iwony Orkisiewicz oraz przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego Hanny Mikołajczuk oraz przedstawicieli tegorocznych absolwentów – Dominiki Hryć i Macieja Wnukowicza.
Zanim p. dyr. Iwona Orkisiewicz ogłosiła początek wakacji w imieniu całej społeczności “Jedynki” podziękowała dwóm paniom, które kończą pracę w naszej szkole – opuszczającej Międzyrzec siostrze Mironie oraz odchodzącej na emeryturę pani Marii Matejuk, ktore zostaną na zawsze w naszej szkolnej pamięci.
Nie pozostaje nic innego, jak wyruszać na zasłużone wakacje! Oby były piękne, słoneczne, radosne i bezpieczne. Do zobaczenia 1 września!