Przejdź do treści

Zespół Placówek Oświatowych nr 1 w Międzyrzecu Podlaskim

godlo_polski_svg
Herb_Miasta_jpg
herb
herb-1

Zespół Placówek
Oświatowych nr 1

w Międzyrzecu Podlaskim

Zakończyliśmy rok szkolny 2023/2024

21 czerwca to ten dzień, na który czekają wszyscy uczniowie. Po pierwsze, za chwilę zaczynają się wakacje, a po drugie – odbierają świadectwa i nagrody potwierdzające rzetelną całoroczną pracę. Dla uczniów klas ósmych to dzień wyjątkowy, bo kończący naukę w naszej Szkole. Na naszą szkolną uroczystość przybyli goście: Zastępca Burmistrza Arkadiusz Myszka, Przewodnicząca Rady Miasta Ewa Kieruszenko, Przewodnicząca Rady Rodziców Agnieszka Grudzińska, Ksiądz Dziekan Dariusz Parafiniuk, przedstawiciele firmy Wipasz, a także dumni z osiągnięć swoich dzieci rodzice gotowi do odbioru listów gratulacyjnych.

Podczas uroczystości przedstawiciele firmy Wipasz wręczyli główną nagrodę (czek na 3000 zł.) dla autorów najlepszej pracy, czyli klasy III a. Wychowawca Pani Katarzyna Filimon.

Następnie nastąpiło podsumowanie projekt nr 2023-1-PL01-KA122-SCH-000124571 ERASMUS+. Uczestnicy odebrali certyfikaty, które zostały wręczone przez Zastępcę Burmistrza Pana  Arkadiusza Myszkę.

W klasach I-III zaszczytny tytuł Prymusa Klasy potwierdzony statuetką zdobyli: Agnieszka Radzikowska (IA), Julia Huczko (IB), Gabriela Siejka (IIA), Matylda Jędrzejewicz (IIB), Kinga Pawłowska (IIIA) i Andriej Pochtar (IIIB). Omnibusem Klas III został Filip Mieścicki (IIIA), zaś Artystą Roku – Gabriela Siejka (IIA). Solidnymi Uczniami, czyli takimi, którzy mogą poszczycić sie 100% frekwencją zostali: Antoni Jaszczuk i Wiktor Ciok (IA), Urszula Radzikowska (IB), Matylda Jędrzejewicz i Wojciech Latusek (IIB), Bartłomiej Siliwoniuk (IIIA) oraz Lidia Lesiewicz (IIIB).

W klasach IV-VIII świadectwa z wyróżnieniem odebrali:

IVA: Michalina Radzikowska (Prymus Klasy) oraz Aleksandra Szczepaniuk i Maria Leszczyńska

IVB: Bartosz Szymański (Prymus Klasy) oraz: Zuzanna Andrzejczuk, Oliwia Skopińska, Amelia Żebrowska, Mateusz Grontkowski, Helena Modzelewka i Wiktor Walczak

VA: Marcel Kasianiuk (Prymus Klasy) oraz: Cezary Szczepaniuk, Miłosz Kawęcki, Karolina Kulik, Filip Węgrzyniak i Karolina Zień

VB: Anna Komakowska (Prymus Klasy) oraz: Michał Chomicki, Alan Klimek, Marcel Ciok, Lena Przybyłowska, Weronika Szałańska, Julia Weresa, Mikołaj Basara i Maja Krzymowska

VIA: Piotr Hawryluk (Prymus Klasy) oraz: Malwina Jaszczuk, Monika Gaworska i Zuzanna Oponowicz

VIB: Maria Byczyk (Prymus Klasy) oraz: Lena Hryć, Hanna Mikołajczuk, Aleksandra Ryszkowska, Hubert Jaworski, Hubert Kawęcki i Kamila Izdebska

VIIA: Maciej Wnukowicz (Prymus Klasy) oraz Szymon Marciniuk

VIIB: Dominika Hryć (Prymus Klasy) oraz: Witold Modzelewski, Szymon Szostkiewicz, Oliwia Tutka i Gabriela Marciniuk

VIIIA: Valeriia Nohina (Prymus Klasy) oraz Marcel Parafiniuk i Karolina Maksymiuk.

Tytuł Najlepszego Absolwenta Szkoły otrzymała Valeriia Nohina. Osobowością Roku Samorząd Uczniowski uhonorował Laurę Nowik (VIB). Statuetkę za miano Sportowca Roku odebrał Jan Bogucki (VIIB), zaś Artysty Roku – Piotr Hawryluk (VIA). Solidnymi Uczniami w kategorii klas starszych zostali: Michalina Radzikowska (IVA) oraz Piotr Jóźwiuk i Gabriel Sidorczuk (VA).

Ósmoklasiści odebrali też nagrody książkowe za:

działalność w Samorządzie Uczniowskim oraz reprezentowanie Szkoły w poczcie sztandarowym: Roksana Błaszczyk, Iga Sawczuk, Amelia Jaszczuk, Valeriia Nohina, Karolina Maksymiuk, Marcel Parafiniuk, Wojciech Sawa i Oliwia Dawidziuk;

śpiew w chórze szkolnym: Karolina Maksymiuk, Roksana Błaszczyk, Valeriia Nohina i Iga Sawczuk;

zaangażowanie w działalność Szkolnego Koła Caritas: Karolina Maksymiuk, Iga Sawczuk, Nikola Krawiec, Marcel Parafiniuk, Wojciech Sawa, Amelia Jaszczuk, Oliwia Dawidziuk i Valeriia Nohina.

Nagrody wręczono też uczniom, którzy osiągnęli sukcesy w zawodach oraz konkursach. W dziedzinie sportu wyróżniono: Mikołaja Matejka, Antoniego Boguckiego i Nikolę Baj (IIB), Oliwiera Marciniuka (IVB), Emila Mazurka (VA), Aleksandrę Szaniawską i Macieja Wnukowicza (VIIA), Amelię Wojrach (VIIB) oraz Hannę Mikołajczuk (VIB). Za tytuł finalisty w ogólnopolskim konkursie matematyczno- informatycznym nagrodę odebrał Emil Mazurek (VA).

Społeczność Szkoły podziękowała również tym rodzicom uczniów klas VIII, którzy zawsze służyli pomocą wychowawcy. Tytuły Przyjaciela Szkoły wręczone zostały Pani Beacie Głażewskej – Sawie oraz Pani Monice Domańskiej.

Obecni na uroczystości przedstawiciele firmy Wipasz wręczyli także swoją nagrodą, gdyż nasi uczniowie wzięli bardzo aktywny udział w konkursie “Wipasz jest nasz”. Ponieważ wszystkie prace konkursowe zasługiwały na wyróżnienie, w ostatnim tygodniu nauki wszyscy uczniowie zostali zaproszeni na seans w kinie, a szczególna nagroda w kwocie 3 tysięcy zł została wręczona podczas uroczystości klasie 3a i wychowawcy Katarzynie Filimon.

Na koniec nadszedł czas podziękowań i życzeń, które w imieniu uczniów wygłosiła Amelia Mironiuk – Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego. Szczególnie ciepłe słowa skierowała ona do absolwentów naszej Szkoły, życząc im trafnych wyborów, odnalezienia się w nowych szkołach, dziękując za wspólnie przeżyte lata i zapewniając ich o życzliwej pamięci.

Pozostało więc ogłoszenie wakacji, czego dokonał ku powszechnej radości p. dyr. Marcin Hołoweńko, apelując o to, by były radosne i bezpieczne.

Wszystkim bez wyjątku życzymy wspaniałych wakacyjnych przeżyć, odpoczynku, radości i … do zobaczenia we wrześniu!

Galeria