Przejdź do treści

Zespół Placówek Oświatowych nr 1 w Międzyrzecu Podlaskim

godlo_polski_svg
Herb_Miasta_jpg
herb
herb-1

Zespół Placówek
Oświatowych nr 1

w Międzyrzecu Podlaskim

Wycieczka uczniów klas 3 Wieliczka – Kraków

W dniach 17-18 czerwca 2024 roku uczniowie klas III uczestniczyli w wycieczce szkolnej. Kopalnia Soli w Wieliczce, Kraków – historyczny zespół miasta, Jaskinia Raj – to właśnie te miejsca stały się celem naszej wycieczki. Uczniom towarzyszyły w charakterze opiekunów Panie: Anita Krzymowska, Izabela Lesiewicz, Katarzyna Filimon i Anna Kozioł.

Pierwszym punktem naszej wyprawy było zwiedzanie z przewodnikiem Kopalni Soli w Wieliczce. Następnie przejechaliśmy do Krakowa, aby bliżej poznać zabytki tego miasta. Był to Uniwersytet Jagielloński, Rynek i Stare Miasto, Sukiennice, wzgórze wawelskie, smok. Po długiej podróży i aktywnie spędzonym dniu dotarliśmy do hotelu, gdzie czekała na nas kolacja. Później mieliśmy chwilę dla siebie, a następnie udaliśmy się do swoich pokoi na odpoczynek.

Drugiego dnia spakowaliśmy się, a po śniadaniu wyruszyliśmy na rejs statkiem po Wiśle. Podziwialiśmy raz jeszcze wzgórze wawelskie i piękną okolicę Krakowa. W dalszej części naszej wyprawy był przejazd na obiad i zwiedzanie Jaskini Raj.

Wycieczka była wspaniałą przygodą.

Galeria