Konkurs recytatorski utworów Jana Twardowskiego

6 czerwca 2024 r. w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Dołdze już po raz dziesiąty odbył się Konkurs Recytatorski Poezji ks. Jana Twardowskiego „Zdziwienia”. Naszą szkołę dzielnie reprezentowały uczennice: klas I – Agnieszka Radzikowska, II – Urszula Radzikowska, IV – Amelia Żebrowska i VIII – Roksana Błaszczyk i Iga Sawczuk oraz uczeń klasy VI – Piotr Hawryluk. Konkurencja była znaczna, a poziom konkursu z roku na rok wzrasta. Poezja ks. Twardowskiego jest wymagającą formą sztuki, ale nasi uczniowie świetnie poradzili sobie z jej interpretacją.

Roksana Błaszczyk i Iga Sawczuk zajęły kolejno II i III miejsce w kategorii klas VII-VII, a Piotr Hawryluk uplasował się na II miejscu w kategorii klas IV-VI. Agnieszka i Ula Radzikowskie oraz Amelia Żebrowska uhonorowane zostały pięknymi dyplomami za udział. Cały konkurs odbył się w podniosłej atmosferze pełnej wzruszeń i poetyckiej wrażliwości.