Przejdź do treści

Zespół Placówek Oświatowych nr 1 w Międzyrzecu Podlaskim

godlo_polski_svg
Herb_Miasta_jpg
herb
herb-1

Zespół Placówek
Oświatowych nr 1

w Międzyrzecu Podlaskim

Wycieczka do Warszawy

27 maja 2024r klasy II a i II b wraz z opiekunami: Małgorzatą Zbaracką, siostrą Mironą, Elżbietą Szostkiewicz i Sylwią Bielińską.wybrały się na wycieczkę do Warszawy

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Warszawy z panem przewodnikiem, który opowiadał ciekawe historie związane z naszą stolicą. Zobaczyliśmy Grób Nieznanego Żołnierza i uczestniczyliśmy w zmianie warty, podziwialiśmy Rynek Starego Miasta założonego na początku XIV i wysłuchaliśmy niesamowitą legendę o warszawskim bazyliszku. Z wielkim zainteresowaniem oglądaliśmy Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta III Wazyi Pałac Prezydencki. Podziwialiśmy piękne fontanny i Syrenkę.

Następnym etapem wycieczki były wspaniałe zabawy w Parku Trampolin “Stacja Grawitacja”. Wyskoki, przewrotki,fikołajki wprawiły uczestników w doskonały humor.

Następnie na dzieci czekał smaczny posiłek w restauracji. Obiad wszystkim bardzo smakował.

Ostatnim punktem naszej wycieczki były zabawy w Smart Kids Planet. Zabawy w interaktywnych strefach: Kosmosu, Poczty, sklepu ,,Biedronka,sadu rozwijały kompetencje przyszłości, uczyły odpowiednich zachowań, kształciły umiejętności kontaktów rówieśniczych, a co najważniejsze, pozwoliły spędzić czas na wesołej, ale również edukacyjnej zabawie.

Szczęśliwi, zadowoleni i pełni niesamowitych wrażeń drugoklasiści wrócili do domu.

Małgorzata Zbaracka