Pamiętamy o naszym Patronie

9 maja obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły – Henryka Sienkiewicza. Tradycją szkoły są uroczyste obchody tego święta, które mają na celu uhonorowanie wielkiego pisarza.

Apel rozpoczął się wprowadzeniem sztandaru Szkoły i odśpiewaniem hymnu. Prowadząca uroczystość zaprosiła do obejrzenia części artystycznej w wykonaniu uczniów klasy 6a i 7b przygotowanych pod kierunkiem nauczycieli biblioteki: pani Grażyny Muszyńskiej i pani Katarzyny Siejki, oraz chóru pod kierunkiem pani Elżbiety Ostojskiej. Wsztscy mieli okazję przypomnieć sobie i fakty z życia patrona, i jego twórczość, i zasługi dla ojczyzny i Polaków. Wykonawców nagrodzono gromkimi brawami.

Na zakończenie głos zabrała pani Dyrektor Iwona Orkisiewicz, dziękując wszystkim, którzy zaangażowali się w organizowanie i przebieg uroczystości. Następnie wręczyła dyplomy i nagrody uczniom biorącym udział w szkolnych konkursach. Nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.