Mistrzowie ortografii klas V wyłonieni!

25 kwietnia 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Międzyrzecu Podlaskim odbył   się Konkurs o Tytuł Mistrza Ortografii Klasy V. Wzięło w nim udział 25 chętnych uczniów klas VA i VB. Celem konkursu, oprócz wyłonienia zwycięzcy, było także propagowanie umiejętności poprawnego pisania, budzenie aktywności językowej, uświadomienie bogactwa języka polskiego oraz diagnoza poziomu uczniów pod względem umiejętności korzystania z zasad ortograficznych.

Uczniowie rozwiązali test w formie zadań z lukami obejmujący zakres wiadomości ortograficznych klasy V. Test opracowała oraz konkurs przeprowadziła Anna Sobolewska.

O poszczególnych miejscach decydowała ilość zdobytych punktów na 65 możliwych.

Oto wyniki konkursu:

1. Mikołaj Basara VB – 62p.
  2. Oliwia Kasianiuk VA – 61p.
  3. Cezary Szczepaniuk VA – 58p.

Pozostali uczestnicy konkursu to: Karolina Zień, Karolina Kulik, Filip Węgrzyniak, Miłosz Kawęcki, Marcel Kasianiuk, Przemysław Kalenik, Piotr Jówiuk i Bartosz Sobota z klasy VA oraz Anna Komakowska, Agnieszka Szymańska, Jakub Szymański, Maja Krzymowska, Michał Chomicki, Julia Weresa, Nikola Niemczuk, Lena Przybyłowska, Marcel Ciok, Alan Klimek, Klaudia Olszewska, Laura Nikończuk, Zofia Karpiuk i Denis Shalaiko z klasy VB.

Zwycięzcom gratulujemy. Uczestnikom dziękujemy za piękną rywalizację, Cieszymy się, że zależy Wam, by z szacunkiem korzystać z piękna i bogactwa języka ojczystego, a innych uczniów zachęcamy, by odważniej stawali w konkursowe szranki.