Konkurs Kaligraficzny uczniów klas 1

Kaligrafia znana jest od wielu lat. To szuka starannego i estetycznego pisania, wymaga koordynacji pracy ręki, oka i mózgu.

Mając na uwadze troskę o rozpowszechnienie wśród dzieci dbałości o staranne, kształtne i estetyczne pismo, 16 kwietnia 2024r odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Kaligraficzny dla uczniów klas I przygotowany przez panie Anitę Krzymowską i Katarzynę Filimon. Udział w konkursie wzięło 8 pierwszoklasistów.

Zgromadzeni w sali uczestnicy konkursu zostali uroczyście powitani przez prowadzącą, która w słowach skierowanych do uczniów wyraziła radość ze spotkania oraz życzyła uczestnikom wielu przyjemnych doznań estetycznych i miłej zabawy. Zadaniem uczniów było staranne i bezbłędne przepisanie wskazanego tekstu. Komisja konkursowa, dokonując oceny prac, uwzględniła: właściwe łączenie liter, ogólne wrażenie estetyczne, czytelność, prawidłowe rozmieszczenie tekstu oraz prawidłowy zapis wyrazów w zdaniach.

Oto wyniki:

1 miejsce zajęła Julia Huczko- klasa 1b