Nasi uczniowie w Przeglądzie Wierszy Logopedycznych

10 kwietnia 2024 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Międzyrzecu Podlaskim odbył się Międzyszkolny Przegląd Wierszy Logopedycznych pt. „Wierszyki łamiące języki”. Czworo uczniów z naszej szkoły: Jagoda Lesiewicz z kl. 1a, Ksawery Sidorczuk z kl. 1b, Filip Szostkiewicz z kl. 2a oraz Leon Żak z kl. 3a pod opieką pań: Emilii Korolczuk i Anny Kozioł, recytowało wiersze zawierające trudne w wymowie głoski.

Celem przeglądu było kształtowanie i wzbogacanie kompetencji językowej i komunikacyjnej dzieci, rozwijanie pamięci odtwórczej, umiejętności słuchania innych, wyobraźni i fantazji, doskonalenie dykcji. Była to doskonała okazja do integracji społeczności uczniów różnych szkół.

Ksawery Sidorczuk otrzymał wyróżnienie oraz nagrodę w konkursie, natomiast pozostali uczniowie również zostali nagrodzeni dyplomami i drobnymi upominkami.