Projekt z dedykacją dla Mam

Logo

Co prawda Dzień Matki przypada 26 maja, niemniej mamy są tak wyjątkowymi osobami w naszym życiu, że można, a wręcz należy wyznawać im miłość każdego dnia. Na pomysł wykorzystania projektu edukacyjnego dla przygotowania niespodzianki dla mam wpadli uczniowie klasy 5A, którzy pod kierunkiem wychowawcy Anny Sobolewskiej przez kilka tygodni przygotowywali wzruszającą niespodziankę, której radosny finał miał miejsce 20 marca.

Przygotowania do występu rozpoczęły się już wiele tygodni wcześniej: nauka ról, piosenek, zredagowanie zaproszeń, opracowanie dekoracji, własnoręczne wykonanie kwiatków – upominków, w końcu – zaplanowanie i upieczenie słodkiego menu… Pracy było dużo, ale naprawdę warto! Mamy z łezką w oku i radością w sercach podziwiały młodych aktorów. Do grona wzruszonych mam dołączyli także goście: pani dyrektor Iwona Orkisiewicz, pani pedagog Izabela Lesiewicz, a także pan wicedyrektor Marcin Hołoweńko.

Uczniowie w zabawny sposób przedstawili codzienne zmagania swoich mam w walce z najczęstszymi bolączkami swoich dzieci: lenistwem, kapryszeniem czy egoizmem. Wszystko okrasili pięknymi piosenkami, a to po to, by zapewnić swoje mamy, iż mimo różnych trudów, które codziennie napotyka ich relacja, mogą być pewne miłości swoich dzieci,

Posileni dobrym słowem, pysznymi smakołykami, ciekawymi rozmowami oraz życzliwą atmosferą wszyscy opuszczali wieczorem szkołę w poczuciu, że warto zrobić coś, co przynosi radość innym i daje naprawdę dużo satysfakcji.

Serdeczne podziękowania należą się także paniom Elżbiecie Ostojskiej i Hannie Adamczyk, które wspomogły realizację projektu treningiem wokalnym oraz przygotowaniem dekoracji.

Anna Sobolewsk