„ A kochając ludzkość całą, chce do siebie ich przygarnąć”

Pod takim tytułem w naszej szkole 21 grudnia 2023 roku odbyły się jasełka w wykonaniu uczniów klasy V a i V b oraz chóru szkolnego pod czujnym okiem p. Elżbiety Ostojskiej. Aktorzy, wcielając się w swoje role z wielkim zaangażowaniem, przenieśli nas najpierw w rzeczywistość piekła, gdzie trwało spotkanie diabłów, na którym relacjonowali swemu przełożonemu, co słychać na Ziemi. Następnie anielski posłaniec, przemierzając ziemię, zaprosił różne stany społeczne do przybycia do stajenki, by oddać pokłon nowonarodzonemu Królowi świata – Jezusowi. Na koniec zostały złożone życzenia przez uczniów i panią Dyrektor oraz wręczone nagrody w konkursie na najpiękniejszą ozdobę świąteczną i najpiękniej udekorowaną klasę.

s. Mirona