Mikołajkowa wycieczka do ,,Kulinarnego Poddasza”

4 grudnia z okazji mikołajek klasy 3a i 3b pod opieką pani Katarzyny Filimon, Anity Krzymowskiej i Izabeli Lesiewicz wybrały się pociągiem na wycieczkę do Siedlec. Uczniowie najpierw wstąpili do Chaty Mikołaja, gdzie w pięknej scenerii mieli okazję porozmawiać z Mikołajem, wspólnie zaśpiewać piosenkę i otrzymać od niego prezent. Następnie udaliśmy się na świąteczne warsztaty kulinarne przeprowadzone przez Kulinarne Poddasze. Czekało nas tam dużo atrakcji. Na początku dzieci poznały historię różnych przypraw i zapachów. Następnie wspólnie przygotowały rozgrzewającą herbatkę i wykonały słodkie korale z ciasta, które po upieczeniu dostały w prezencie, zapakowane we własnoręcznie wykonane i ozdobione pudełka. W dalszej części przyszła pora na stworzenie Jadalnych Choinek. Każdy z ciasta uformował swoją choinkę, która w środku skrywała ulubione składniki. Po upieczeniu smakowały wyśmienicie. Nie zabrakło pamiątkowych zdjęć i upominków przygotowanych przez organizatorów.

Wycieczka była bardzo udana, do domu wracaliśmy zadowoleni i weseli.