Z dalekiego Kamerunu…

W naszej szkole we wtorek tj. 17 października 2023 r. gościliśmy Siostrę misjonarkę – s. Annuncjatę ze Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej, pracującą od 16 lat na Czarnym Lądzie w Kamerunie.

Siostra podzieliła się doświadczeniem trudnej ale, jakże pięknej pracy z centrum lasów tropikalnych, gdzie znajduje się misja, w której posługuje. Jest pielęgniarką niosącą pomoc najbiedniejszej ludności tej część kraju. Na misji znajduje się też szkoła i przedszkole, którą prowadzą siostry. Dowiedzieliśmy się, w jakich warunkach żyją tam ludzie, czym się zajmują i na czym polega praca misjonarza. Tych opowieści o tubylcach można by było słuchać w nieskończoność.

Życzymy Siostrze dużo sił i błogosławieństwa Bożego w posłudze, do której została posłana.