Klasy 3 bliżej przyrody

Klasy 3a i 3b wraz ze swoimi paniami: Katarzyną Filimon, Anną Kozioł i Anitą Krzymowską wybrały się do Nadleśnictwa Międzyrzec Podlaski na zajęcia przyrodnicze. Uczniowie poznali teren nadleśnictwa oraz izbę edukacyjną.

Prowadzący pokazał wiele eksponatów, takich jak poroże jelenia, wyprawione skóry dzika i borsuka, a także kły dzika. Dzieci z ogromną ciekawością oglądały i podziwiały eksponaty, a także zadawały pytania. Uczniowie zapoznali się z pracą leśnika, obejrzeli film przedstawiający warstwy lasu, a także ekspozycję znajdującą się w sali. Na zakończenie spotkania dostaliśmy drobne upominki w postaci opaski odblaskowej, kolorowanek, długopisów i książek. Nie zabrakło również atrakcji, którą okazała się przejażdżka windą.

Przedstawiciel Nadleśnictwa doskonale przybliżył dzieciom świat przyrody i lasu. Pełni ciekawostek i nowych wiadomości dotyczących lasu wróciliśmy do szkoły.