Przejdź do treści

Zespół Placówek Oświatowych nr 1 w Międzyrzecu Podlaskim

godlo_polski_svg
Herb_Miasta_jpg
herb
herb-1

Zespół Placówek
Oświatowych nr 1

w Międzyrzecu Podlaskim

Z fizyką za pan brat, czyli jak było w Lublinie

W dniu 21 września 2023 r. uczniowie klas 7 i 8 pod opieką p. Eweliny Pulik, p. Andrzeja Chmielewskiego, p. Doroty Oponowicz oraz p. Agaty Wawryniuk wybrali się na wycieczkę dydaktyczną do Lublina.

Głównym punktem wycieczki były „Pokazy fizyczne” organizowane przez Instytut Fizyki UMCS, Lubelskie Towarzystwo Edukacyjno-Naukowe oraz Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Fizycznego. Ideą “Pokazów z Fizyki” jest popularyzacja fizyki i pomoc w jej nauczaniu poprzez prezentację tematycznie dobranych, ciekawych, a nieraz wręcz fascynujących młodzież eksperymentów fizycznych. Pokazywane były zarówno eksperymenty trudne lub wręcz niemożliwe do wykonania w warunkach szkolnych, jak i te, które przy pomocy prostych środków można przeprowadzić we własnym zakresie. W tym roku tematyka pokazów była następująca: rezonanse, poprzez zabawę do praw fizyki, termodynamika i fizyka latania. Nasi uczniowie (Krzysztof Chomicki oraz Kacper Szaniawski) asystowali wykładowcom podczas eksperymentów.

Kolejnym punktem naszej wycieczki był park trampolin o nazwie „Strefa wysokich lotów”- jedno w popularnych miejsc na sportowo – rozrywkowej mapie naszego regionu. Ta coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej dostarczyła uczestnikom wycieczki wielu niezapomnianych wrażeń. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktorów uczniowie korzystali z szeregu atrakcji, m.in. ścieżek akrobatycznych, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami oraz brali udział w konkursach organizowanych przez trenerów parku. Pobyt w „Strefie wysokich lotów” sprzyjał wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu, rozwijaniu zainteresowania sportem, a przede wszystkim uświadomił młodzieży, iż skoki na trampolinie to nie tylko wspaniała zabawa, ale również doskonałe ćwiczenie dla mięśni nóg. Na szczęście obyło się bez kontuzji i urazów.

Oczywiście na koniec dnia odwiedziliśmy Mc Donalds oraz zmęczeni i zadowoleni wróciliśmy do domów.

Galeria

Ewelina Pulik