Przejdź do treści

Zespół Placówek Oświatowych nr 1 w Międzyrzecu Podlaskim

godlo_polski_svg
Herb_Miasta_jpg
herb
herb-1

Zespół Placówek
Oświatowych nr 1

w Międzyrzecu Podlaskim

Drugoklasiści w Bałtowie

Dnia 16 czerwca klasa 2a i 2b wraz z paniami Marzanną Rabczuk,

panią Izabelą Lesiewicz i panią Anitą Krzymowską wybrały się na wycieczkę edukacyjną do PARKU JURAJSKIEGO w BAŁTOWIE.

Choć droga była daleka okazało się, że minęła nam bardzo szybko a było naprawdę było warto.

Najpierw dzieci udały się do Jura Parku. Wszystkich wycieczkowiczów

powitała pani przewodnik, która opowiadała o zgromadzonych eksponatach.

Rozmiary, dbałość o szczegóły z jaką przygotowane zostały dinozaury oraz sposób pokazania ich w otoczeniu zachwyciły słuchających. Wszyscy dzielnie maszerowali pośród prehistorycznych gadów . Kolejnym etapem wycieczki była wizyta w Muzeum Jurajskim dzieci obejrzały różnego rodzaju skamieniałości. Były to kości dinozaurów, szczątki morskich gadów zęby rekinów, koralowce i głowonogi.

Największe wrażenie zrobiło jednak Prehistoryczne Oceanarium. Za pomocą technologii trójwymiarowego przekazu przenieśliśmy się w świat podwodnego życia ogromnych gadów.

Mieliśmy okazję spotkać się „oko w oko” z gatunkami, które żyły na Ziemi tysiące lat temu. Wrażenie, że są bardzo blisko wywołało u nielicznych strach, jednak większość była mocno podekscytowana i zafascynowana ich widokiem. Po emocjach w Oceanarium wszyscy wielkim apetytem zajadali pyszny obiad.

Kolejną atrakcją wycieczki była przejażdżka amerykańskim „school busem” wśród zwierząt współcześnie żyjących. Dzieci miały okazję do obserwowania z bliska strusie, lamy, wielbłądy,dziki, konie, jelenie i wiele innych gatunków, które rozmieszczone były na wielohektarowym

terenie – tzw. Safari. Zwiedziliśmy także Park Miniatur zabytków polskich -zamki, pałace, kościoły ratusze wybudowane w Polsce wiele lat temu.  

Na zakończenie wizyty w Bałtowie odwiedziliśmy Sabatówkę z żyjącymi tam czarownicami i leśnymi wróżkami. Przejście tunelem wśród czterech pór roku było nie lada wyzwaniem dla dzieci i pań 🙂

W sklepikach dzieci zakupiły sobie pamiątki.

Z wycieczki do Krainy Dinozaurów wszyscy wrócili pełni wrażeń i zadowoleni. Wszyscy mamy nadzieję, że dla dzieci była to nie tylko niezapomniana przygoda ale też doskonała lekcja prehistorii.

Galeria