Przejdź do treści

Zespół Placówek Oświatowych nr 1 w Międzyrzecu Podlaskim

godlo_polski_svg
Herb_Miasta_jpg
herb
herb-1

Zespół Placówek
Oświatowych nr 1

w Międzyrzecu Podlaskim

Wizyta w przychodni i spotkanie z lekarzem

Dnia 2 czerwca klasa 2b wraz z panią Anitą Krzymowską wybrała się do przychodni lekarskiej  na spotkanie, aby pogłębić swoją wiedzę na temat zdrowia a także poznać specyfikę pracy lekarza pediatry i pielęgniarki.  Po wejściu do budynku przychodni udaliśmy się do poczekalni, gdzie czekała już na nas pielęgniarka Pani Elżbieta Weresa- mama naszej koleżanki z klasy. Zaprosiła nas  a zarazem zaprowadziła do gabinetu lekarza.

            Pan Maciej Trościańczyk lekarz pediatra opowiadał dzieciom o swojej pracy, tłumaczył jak dbać o zdrowie, a także pokazał najważniejsze narzędzia, którymi posługuje się na co dzień w swojej pracy zawodowej. Uczniowie 2b mogli posłuchać bicia serca, zmierzyć temperaturę ciała, sprawdzić saturację a także ułożyć puzzle przedstawiające ciało, szkielet i narządy wewnętrzne człowieka.

            Na zakończenie spotkania odbył się poczęstunek, co jeszcze bardziej poprawił nam humory.  Wiemy już, że praca lekarza i pielęgniarki jest nie tylko ciekawa , ale też bardzo ważna i trudna  oraz, że nie należy się bać wizyt i zabiegów medycznych – pomagają naszemu zdrowiu. Na pamiątkę spotkania dzieci dostały naklejki dzielnego pacjenta, tatuaże i zakładki do książek.

            Z uśmiechem na twarzy wróciliśmy do szkoły.

Galeria