Nasza Dominika najlepsza w powiecie

Już 42. raz Centrum Spotkania Kultur w Lublinie organizuje Mały Konkurs Recytatorski. Celem zmagań jest podtrzymywanie i upowszechnianie idei kultury języka oraz kultury żywego słowa − promocja czytelnictwa oraz rozbudzanie zainteresowania literaturą i poezją − tworzenie warunków do rozwijania aktywności twórczej recytatorów − integracja środowiska amatorskiego ruchu recytatorskiego − tworzenie możliwości wymiany doświadczeń między pedagogami i instruktorami recytacji, a także między uczestnikami konkursów recytatorskich.

Nasza placówka aktywnie zaangażowała się w przygotowania do konkursu. W pierwszym etapie szkolnym, który odbył się 19 maja udział wzięło 14 uczestników. Kategorię IV – VI reprezentowali: W. Szałańska, J. Weresa, Z. Karpiuk, F. Marczenko, M. Chomicki z klasy IVb, M. Jaszczuk, Z. Oponowicz, M. Gaworska, P. Hawryluk z klasy Va, H. Mikołajczuk, A. Ryszkowska z klasy Vb, W. Semeniuk z klasy VIa i D. Hryć z klasy VIb. Kategorię VII – VIII reprezentowała R. Błaszczyk z klasy VII.

Jury w składzie panie: E. Panasiuk, J. Pietruk oraz A. Sobolewska miało nie lada kłopot z wybraniem dwóch osób z kategorii IV- VI, gdyż wspaniałych recytacji było wiele. Ostatecznie do drugiego etapu miejskiego zakwalifikowano: M. Radzikowską, Z. Andrzejuk, D. Hryć, M. Jaszczuk oraz R. Błaszczyk.