Konkurs Ortograficzny Klas Trzecich.

Dnia 29 maja 2023r odbył się Konkurs Ortograficzny Klas Trzecich.
W konkursie wzięli udział uczniowie klasy III a –Bartosz Prokopiuk, Michalina Radzikowska, Aleksandra Szczepaniuk i klasy III b-Oliwia Skopińska, Bartosz Szymański, Mateusz Grontkowski.
Uczniowie mieli za zadanie napisać dyktando oraz rozwiązać różnorodne zadania ortograficzne.
Celem konkursu było:
– porządkowanie wiadomości i umiejętności ortograficznych uczniów, nabytych w cyklu trzyletniego nauczania,
– uświadomienie dzieciom aktualnego poziomu ich osiągnięć w zakresie poprawności ortograficznej, – kształcenie czujności i spostrzegawczości ortograficznej,
– wdrażanie do respektowania zasad „zdrowej rywalizacji”.
Do następnego etapu Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego przeszli uczniowie:
1.Michalina Radzikowska kl.IIIa
2.Oliwia Skopińska kl.IIIb
3. Aleksandra Szczepaniuk kl.III a
4.Bartosz Prokopiuk kl.IIIa

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów w kolejnym etapie konkursu, który odbędzie się w ZPO nr 3.
Konkurs w naszej szkole przeprowadziły : pani Małgorzata Zbaracka i pani Elżbieta Ostojska.
Małgorzata Zbaracka