Bal Ósmoklasisty 2023

Tegoroczny bal uczniów klas ósmych odbył się pierwszego czerwca. Przed godziną siedemnastą na uroczystości pojawili się: pan dyrektor Marcin Hołoweńko, wychowawcy panie – Elżbieta Kiereczyńska, Renata Latoch i Agata Wawryniuk, nauczyciele, ósmoklasiści i ich rodzice.

W tym szczególnym wydarzeniu wzięli udział zaproszeni goście: pan Paweł Łysańczuk – Zastępca Burmistrza Miasta, dyrektorzy międzyrzeckich szkół: pani Jolanta Wolanin – Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych nr 3, pani Jolanta Modrzewska – Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego, pan Grzegorz Kowalczyk – Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 oraz pani Agnieszka Grudzińska – Przewodnicząca Rady Rodziców.

Scenariusz całej uroczystości opracowała pani Elżbieta Kiereczyńska we współpracy z panią Magdaleną Frydrychowską.

Po oficjalnym powitaniu przez Karolinę Nestorowicz i Kacpra Grontkowskiego – prowadzących uroczystość, uczniowie tradycyjnie zatańczyli poloneza, do którego przygotowała ich pani Agata Wawryniuk.

W części artystycznej mogliśmy podziwiać niezwykłe pokazy uczniowskich talentów. Tym razem program „Mam Talent” oglądaliśmy na żywo na międzyrzeckiej scenie. Uczniowskie jury w składzie: Nikola Maksymiuk, Kornelia Kieruczenko i Sebastian Szamaluk wysoko oceniło występy wszystkich uczestników. W rolę charyzmatycznych prowadzących wcielili się Michał Biernacki i Jarek Gałach.

Jako pierwszy na scenie pojawił się Paweł Gaworski, który z pasją zagrał na akordeonie dynamiczną piosenkę z repertuaru zespołu Enej. Następnie 9-osobowy zespół, w składzie którego znaleźli się: Julia Hawryluk, Nadia Waszczuk, Oliwia Nowosielska, Patrycja Radomska, Iza Karwowska, Kornelia Wypustek, Bruno Błaszkiewicz, Jakub Nurski i Kacper Gutowski wykonał spektakularny układ taneczny do własnej, oryginalnej choreografii. Tomek Chodziński zaprezentował jedyny w swoim rodzaju pokaz sztuki walki. Wiktoria Śledź i Lena Żebrowska doskonale zaśpiewały piosenkę “Nasz urok będzie Cię nieść”.

Wszyscy byli zachwyceni występami młodych artystów i docenili je gromkimi brawami, a w oczach niektórych pojawiły się nawet łzy wzruszenia.

Po części artystycznej nastąpiły przemówienia. Uroczyste słowa do uczniów, rodziców, gości i nauczycieli skierował pan dyrektor Marcin Hołoweńko. Następnie głos zabrali: pan Paweł Łysańczuk – Zastępca Burmistrza Miasta i pani Agnieszka Grudzińska – Przewodnicząca Rady Rodziców.

Całość uroczystości dopełniły występy chóru szkolnego pod okiem pani Elżbiety Ostojskiej i dekoracje przygotowane przez panie: Annę Kozioł i Aleksandrę Giersz.

W drugiej części balu, która trwała prawie do północy, ósmoklasiści świetnie się bawili na parkiecie przy zmieniających się rytmach piosenek.

Ten wyjątkowy wieczór pozostanie na długo w pamięci nas wszystkich, a w szczególności uczniów i ich rodziców.