Przejdź do treści

Zespół Placówek Oświatowych nr 1 w Międzyrzecu Podlaskim

godlo_polski_svg
Herb_Miasta_jpg
herb
herb-1

Zespół Placówek
Oświatowych nr 1

w Międzyrzecu Podlaskim

Egzaminacyjny maraton ósmoklasistów

Maj to tradycyjnie czas egzaminów kończących edukację w szkole średniej czy podstawowej. Najstarsi uczniowie Jedynki swoje zmagania rozpoczęli 23 maja od egzaminu z języka polskiego. Oczekiwaniom towarzyszyła niewątpliwie wielka trema i stres, czy trafią na „ulubioną lekturę”. O godzinie 9.00 rozpoczęła się pierwsza część. Uczniowie zmagali się z „Balladyną” J. Słowackiego, tekstem o talentach , a na koniec mieli udowodnić w rozprawce stwierdzenie: ”…. że to, jacy jesteśmy, zależy od nas samych? ” lub napisać opowiadanie o spotkaniu z bohaterem lektury obowiązkowej, przeżyć wspólną przygodę, która przekona, że cel osiągnie ten, kto wytrwale do tego dąży.

Kolejny dzień to zmagania z królową nauk, czyli matematyką. Wśród zadań znalazły się te dotyczące interpretacji danych, tworzenia strategii rozwiązania problemu oraz łączenia wiedzy z różnych działów matematyki. Niektórzy pokusili się również, by sprawdzić prawdziwość przepisu na gofry ( pojawił się w teście) w kuchni. Okazał się niezły, a gofry całkiem smaczne.

Ostatniego dnia nasi ósmoklasiści pisali egzamin z języka obcego, zdecydowana większość wybrała język angielski. W pierwszej części uczniowie wysłuchali i rozwiązali zadania ze słuchania. Kolejne polecenia okazały się dość łatwe, jak wynika z wypowiedzi egzaminowanych. Temat emaila też nie sprawiał kłopotu, bo było nim opisanie sytuacji, kiedy kolega wraca z zagranicy.

Teraz wszyscy z niecierpliwością oczekują na wyniki egzaminów, które ogłoszone zostaną 3 lipca, a będą miały wpływ na dalszą edukację naszych absolwentów.

Galeria