Wygrana IVa w lekturowej walce z potworem

Uczniowie klasy IVa wraz z nauczycielem języka polskiego p. Anną Sobolewską przystąpili do ciekawego projektu edukacyjnego, którego celem było „pokonanie” literackiego potwora. Po przeczytaniu powieści A. Maleszki „Magiczne drzewo. Olbrzym” uczniowie postanowili opisać i zaprezentować najciekawsze z 7 wcieleń tytułowego Olbrzyma. Aby tego dokonać, samodzielnie dobrali się w grupy zadaniowe, wybrali ulubione wcielenie bohatera, zaplanowali sposób wykonania jego wizji, podzielili się zadaniami, rozplanowali je w czasie oraz przystąpili do realizacji.

Plastyczne realizacje wizji potwora można zobaczyć na zdjęciach. Ponadto każda z grup dokonała literackiej prezentacji wybranej postaci. Teraz temat lekcji poświęcony walce z różnymi wcieleniami potwora to błahostka – uczniowie znają go bardzo dobrze, a do tego „pokonali” potwora najlepszą bronią, bo znali go od podszewki😊