Przejdź do treści

Zespół Placówek Oświatowych nr 1 w Międzyrzecu Podlaskim

godlo_polski_svg
Herb_Miasta_jpg
herb
herb-1

Zespół Placówek
Oświatowych nr 1

w Międzyrzecu Podlaskim

Wycieczka do Kazimierza Dolnego i Janowca – Magicznych Ogrodów

12 maja 2023r. klasy pierwsze z wychowawczyniami paniami Małgorzatą Zbaracką, Elżbietą Ostojską oraz opiekunami siostrą Mironą i panią Ingą Wiercińską wybrały się wycieczkę.

Pierwszym punktem programu był Kazimierz Dolny. Tam spacerowaliśmy po Kazimierzowskim Rynku i zwiedzaliśmy miasteczko eko -busikami z audioprzewodnikiem, a w rolę przewodnika wcielił się kazimierzowski kogucik.

W trakcie przejazdu zwiedzaliśmy Wąwóz Korzeniowy Dół, po którym spacerowaliśmy i podziwialiśmy piękne okazy przyrodnicze. Po spacerze w wąwozie, odbyliśmy przejazd na Duży Rynek ulicami: Doły, Kwaskowa Góra, Lubelska, Puławska, gdzie oglądaliśmy zabytkowe kamienice, ruiny zamku, górę Trzech Krzyży, piękne spichlerze oraz starą chatę. Nie zabrakło miejsca na zakup pamiątek i obowiązkowo kazimierzowskich kogutów.

Następnie przejechaliśmy do Janowca i Magicznych Ogrodów. Tam rozpoczęliśmy zwiedzanie z wróżką- przewodnikiem tematycznego Parku rozrywki ,która opowiedziała nam baśniową historię tego miejsca. Odbyliśmy spacer po Kwiatowej Dolinie, Grodzie Krasnoludów, Marchewkowym Polu oraz odwiedziliśmy Dom Czarodzieja. Z radością tuliliśmy się do kudłatego i psotnego Mordola.

Był również czas na dowolne zabawy na placu zabaw, huśtawkach i zjeżdżalniach.

Niespodziewanie szybko nadszedł koniec naszego pobytu w Magicznych Ogrodach, które opuszczaliśmy z nieukrywanym żalem. Na pożegnanie jeszcze raz uściskaliśmy niesamowitego Mordola.

Szczęśliwi, zadowoleni z wycieczki i pełni niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do domu.

Galeria

Małgorzata Zbaracka