Przejdź do treści

Zespół Placówek Oświatowych nr 1 w Międzyrzecu Podlaskim

godlo_polski_svg
Herb_Miasta_jpg
herb
herb-1

Zespół Placówek
Oświatowych nr 1

w Międzyrzecu Podlaskim

X Edycja Konkursu ,,Bo kochać to znaczy tworzyć, poczynać w barwie burzy, rzeźbę, gwiazdy i ptaka w łun czerwonych marmurze” poświęconego Krzysztofowi Kamilowi Baczyńskiemu, patronowi Technikum ZDZ w Białej Podlaskiej

24 kwietnia 2023 roku nastąpiło rozstrzygnięcie X Edycji Konkursu ,,Bo kochać to znaczy tworzyć, poczynać w barwie burzy, rzeźbę, gwiazdy i ptaka w łun czerwonych marmurze” poświęconego Krzysztofowi Kamilowi Baczyńskiemu.

               Organizatorem konkursu było Technikum ZDZ im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Białej Podlaskiej. Konkurs skierowany był do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych powiatu bialskiego i miasta Biała Podlaska.

Celem konkursu była popularyzacja poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, uczczenie 102. rocznicy urodzin patrona szkoły, poszukiwanie literackich wzorców i wartości istotnych w życiu młodego człowieka, krzewienie wśród młodzieży idei patriotyzmu, braterstwa i poświęcenia, rozwijanie kreatywności, zainteresowań literackich, plastycznych i filmowych.

Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z klasy 7 a: Roksana Błaszczyk i Karolina Maksymiuk. Uczennice wykonały prace plastyczne w kategorii ,,Wizje plastyczne” na temat:
,,Portret Krzysztofa Kamila Baczyńskiego”.

W nagrodę za udział w konkursie uczennice otrzymały pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy.