SZKOLNY KONKURS CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM DLA KLAS VII

22 marca 2023 r. odbył się Szkolny Konkurs Czytania ze Zrozumieniem dla Klas VII. Wzięło w nim udział 7 uczniów z klasy VII a: Adam Domański, Nikola Krawiec, Roksana Błaszczyk, Amelia Jaszczuk, Iga Sawczuk, Marcel Parafiniuk, Karolina Maksymiuk.

Celem konkursu było: doskonalenie umiejętności cichego czytania ze zrozumieniem, doskonalenie umiejętności: czytania, pisania i wykorzystywania wiedzy w praktyce, kształtowanie koncentracji, rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów, kształtowanie umiejętności zdrowej rywalizacji i radzenia sobie ze stresem.

Organizatorem konkursu była p. Elżbieta Panasiuk. Konkurs składał się z dziewięciu zróżnicowanych zadań: zamkniętych, otwartych, z lukami. Za poprawne rozwiązanie zadań można było uzyskać 20 punktów.

Po sprawdzeniu prac zostali wyłonieni zwycięzcy konkursu:

I miejsce – Adam Domański

II miejsce – Nikola Krawiec

III miejsce – Roksana Błaszczyk

Uczniowie otrzymali pochwały i oceny cząstkowe za wyniki w konkursie, a na apelu szkolnym z okazji Świąt Wielkiej Nocy – pamiątkowe dyplomy i długopisy.