Pierwsze koty za płoty, czyli sztuka retoryki

19 maja uczniowie klasy 6b pod czujnym okiem pani Anny Sobolewskiej po raz pierwszy mieli okazję sprawdzić swoje uzdolnienia retoryczne. Na lekcjach języka polskiego zapoznali się z formą przemówienia i argumentacji, a następnie wyszli z propozycją tematów, które warto poruszyć na forum publicznym. Przemyśleli je wnikliwie i przygotowali swoje pierwsze przemówienia.

Czego dotyczyły uczniowskie mowy? Dotyczyły spraw ważnych i aktualnych. Przekonywali do troski o środowisko, apelowali do władz o miejsca rozrywki dla młodzieży, przekonywali do konieczności otwarcia szkolnych sklepików, dziękowali mamom za ich codzienny trud, ciekawie przedstawiali zawód architekta krajobrazu… Gdyby tylko spełnić te wszystkie postulaty, życie wyglądałoby znacznie piękniej i prościej. Warto podkreślić, że prelegenci otrzymali od swoich koleżanek i kolegów duże brawa, a niektórzy także zapewnienie, że jeśli tylko będą kiedyś startować w wyborach prezydenckich, głosy uczniów mają zapewnione.