Przejdź do treści

Zespół Placówek Oświatowych nr 1 w Międzyrzecu Podlaskim

godlo_polski_svg
Herb_Miasta_jpg
herb
herb-1

Zespół Placówek
Oświatowych nr 1

w Międzyrzecu Podlaskim

Co działo się 232 lata temu?

3 maja 1791 roku została uchwalona konstytucja. Co roku, uroczyście świętujemy rocznicę tego wydarzenia.

Tegoroczne obchody przygotowała klasa 3 b i 6 b pod opieką pani Magdaleny Frydrychowskiej i pani Moniki Torbicz. Aby lepiej zrozumieć, co działo się 232 lata temu, społeczność naszej szkoły przeniosła się w czasie za pomocą wehikułu czasu. Wspólnie poczuliśmy emocje, jakie towarzyszyły ludziom podczas uchwalenia konsytuacji. Nie zabrakło też piosenek o tematyce patriotycznej i tańca przygotowanego przez Amelkę Mironiuk i Gabrysie Marciniuk. Całość uświetnił chór szkolny pod kierunkiem pani Elżbiety Ostojskiej, a także występ przedszkolaków przygotowanych przez panie: Annę Dziedzic i Magdalenę Chalimoniuk. O piękne dekoracje zadbały panie: Anna Kozioł i Aleksandra Giersz.

Hasłem przewodnim uroczystości był cytat: ,,Polsko! Obiecujemy się bronić, kochać i szanować”. Niech te słowa przyświecają całej społeczności naszej szkoły.

Galeria