Przejdź do treści

Zespół Placówek Oświatowych nr 1 w Międzyrzecu Podlaskim

godlo_polski_svg
Herb_Miasta_jpg
herb
herb-1

Zespół Placówek
Oświatowych nr 1

w Międzyrzecu Podlaskim

KIERMASZ  PALM WIELKANOCNYCH

30.03.2023 r. w naszej szkole odbyl się kiermasz palm wielkanocnych.

Niedziela Palmowa jest wyjątkowym wydarzeniem naszego chrześcijaństwa, a święcenie palm jest pamiątką uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Dlatego też w czasie Wielkiego Postu uczniowie naszej szkoły wykonują palmy, które następnie można kupić na kiermaszu  organizowanyym przez Szkolne Koło Caritas.  Jest to już nasza szkolna tradycja, że palmy kupujemy właśnie na kiermaszu. Wszystkie palmy w tym roku były przepiękne, wyjątkowe, oryginalne, niepowtarzalne i  zostały sprzedane w mgnieniu oka.

Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na potrzeby Domowego Hospicjum dla Dzieci w Siedlcach.

Serdecznie dziękuję wszystkim Uczniom za zaangażowanie i oczywiście Rodzicom bez , których nic by się nie udało.  Jesteście Państwo wspaniali. Uczycie swoje dzieci  właściwej postawy i  wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka.

Oczywiście jak każdego roku wszystkie palmy wzięły udział w konkursie ,,Na najpiękniejszą palmę wielkanocną”. Jego  rozstrzygnięcie nastąpi po apelu wielkanocnym –  5.04.2023r. Zawsze jest to bardzo trudne zadanie, ponieważ wszystkie palmy są śliczne.

                                                                                      Opiekun SKC – Elżbieta Nóżka