Z wizytą w Sejmie i Senacie

14 marca we wtorek uczniowie klas 8 pojechali na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym jej punktem była wizyta w Sejmie i Senacie RP. Uczniowie mogli zobaczyć na własne oczy pomieszczenia znane z telewizyjnych przekazów. Z uwagą słuchali też informacji przekazywanych przez przewodników. Kolejnym punktem wycieczki była gra terenowa na warszawskiej Starówce. Gra polegała na wykonywaniu zadań związanych z walkami Powstania Warszawskiego i pokonywaniu kolejnych punktów trasy. Po zmaganiach na Starówce przyszła pora na tor kartingowy. Po zmaganiach na torze ósmoklasiści zwiedzili Muzeum Życia w PRL. Oprowadzający po nim przewodnik w bardzo ciekawy sposób opisywał życie Polaków w czasach PRL. Uczniami na wycieczce opiekowały się panie: Monika Torbicz, Aleksandra Giersz i Anna Kozioł.

Monika Torbicz