Mam tę moc, czyli co daje mi siłę

10 marca 2023 roku w klasie I a, której wychowawczynią jest pani Małgorzata Zbaracka, odbyły się zajęcia online w ramach obchodów Dni Bezpiecznego Internetu 2023r.

Zajęcia przeznaczone dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej nosiły hasło,,Mam tę moc,czyli co daje mi siłę’’ i miały za zadanie wspieranie dzieci w poruszaniu się w świecie internetu, bycie uważnym na to, co dzieje się w świecie online.

Na spotkaniu została poruszona kwestia tego, jak wielką moc mają słowa, co daje nam w życiu siłę, jak reagować na sytuacje w sieci, podczas których ktoś próbuje nam zaszkodzić.

Była to ciekawa lekcja, wykorzystująca metody aktywizujące dzieci w zespole klasowym. Uczniowie z wykorzystaniem różnych przyborów uczestniczyli w zajęciach, które uczyły ich wspólnego działania, uważności na swoje słowa i czyny.

Małgorzata Zbaracka