21 lutego Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Co roku w naszej szkole obchodzimy święto naszego języka ojczystego. Uczniowie klasy czwartej „b” oraz piątej „a” z tej okazji przygotowali przepiękne plakaty, na których umieszczono liczne ciekawostki dotyczące języka polskiego. Nie zabrakło również trudnych pod względem wymowy i pisowni wyrazów. Wszystkie prace zostały powieszone w sali nr 9. Dodatkowo uczniowie klasy czwartej mieli okazję poćwiczyć swoje języki i na lekcji konkurowali, kto najszybciej i najdokładniej powtórzy przygotowane przez panią J. Pietruk łamańce językowe. Śmiechu było co niemiara, a chętnych tak dużo, iż postanowiliśmy kontynuować zabawę na kolejnych zajęciach.

Dodatkowym elementem był również konkurs o Tytuł Mistrza Ortografii klas piątych, w którym wzięło udział ośmiu przedstawicieli. Klasę piątą „a” reprezentowali: Monika Gaworska, Julia Szostkiewicz, Zuzanna Oponowicz, Piotr Hawryluk, Igor Hryciuk, zaś klasę piątą „b”: Lena Hryć, Karolina Błyskun i Hanna Mikołajczuk. Bezkonkurencyjna okazała się ekipa z klasy piątej „a”. Pierwsze miejsce zajął Piotr Hawryluk, drugie Zuzanna Oponowicz, trzecie miejsce Julia Szostkiewicz.

Serdecznie gratuluję zwycięzcom i życzę kolejnych sukcesów w potyczkach nie tylko ortograficznych.

Pamiętajmy o poprawnej pisowni i wymowie codziennie nie tylko 21 lutego.