Projekt SPORTOWE TALENTY

– Pilot programu „Sportowe Talenty” zostaje wprowadzony w roku szkolnym 2022/2023 w 2 województwach: lubelskim i opolskim. W pierwszym etapie programu, nauczycielom wychowania fizycznego klas 4-8 szkoły podstawowej oraz szkół ponadpodstawowych zostanie przekazane narzędzie online wspomagające ich pracę.
– Program „Sportowe Talenty” pomoże wzbudzić zainteresowanie dzieci do czynnego uprawiania sportu oraz pomoże w rozwinięciu ich sportowych pasji, poprzez możliwość trenowania w profesjonalnych klubach sportowych. Dodatkowo ułatwi nauczycielom prowadzenie zajęć wychowania fizycznego oraz pomoże wykorzystać ich potencjał dydaktyczny.
– System sportowetalenty.pl zawiera:
* 5 podstawowych oraz 60 dodatkowych testów wraz z instrukcją słowną i filmową oraz arkusz do analizy wyników.
* Moduł do wygodnego i łatwego sprawdzania obecności i aktywności na zajęciach.
* Certyfikaty dla nauczycieli za aktywność.
* Raporty dla rodziców, dyrekcji lub uczniów ze sprawności i aktywności dzieci
– Do udziału w programie niezbędne jest podpisanie przez rodziców zgody na przetwarzanie danych osobowych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, które przesyłamy w załączniku. Bardzo prosimy o wydrukowanie zgody i przekazanie rodzicom do podpisu.
– Gorąco zachęcamy do udziału w pilocie programu, pomoże nam to przetestować system dając nauczycielom profesjonalne narzędzie wspomagające ich pracę, a przede wszystkim:
* zmobilizować dzieci do aktywności fizycznej, której w dzisiejszych czasach tak bardzo brakuje
* znaleźć najsprawniejszych uczniów i zaproponować im treningi w klubach sportowych
W razie pytań lub wątpliwości proszę o kontakt:
kontakt@sportowetalenty.gov.pl

Zgoda rodzica