Przejdź do treści

Zespół Placówek Oświatowych nr 1 w Międzyrzecu Podlaskim

godlo_polski_svg
Herb_Miasta_jpg
herb
herb-1

Zespół Placówek
Oświatowych nr 1

w Międzyrzecu Podlaskim

5 GRUDZIEŃ  –  DZIEŃ WOLONTARIUSZA

CO ROKU  5  GRUDNIA  OBCHODZIMY  DZIEŃ  WOLONTARIUSZA.  JEST  TO  DZIEŃ,  W  KTÓRYM OBCHODZIMY  ŚWIĘTO TYCH,  KTÓRZY   W SPOSÓB   BEZINTERESOWNY   POMAGAJĄ  LUDZIOM POTRZEBUJĄCYM  CZYLI:   CHORYM,  UBOGIM  I  SAMOTNYM.

 DZIEŃ WOLONTARIUSZA TO RÓWNIEŻ  DZIEŃ  CZŁONKÓW  SZKOLNEGO  KOŁA  CARITAS  Z NASZEJ SZKOŁY.

W TYM ROKU CZŁONKOWIE  SKC PRZEDSTAWIALI NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ   WE WSZYSTKICH  KLASACH  W NASZEJ SZKOLE.  NATOMIAST PO LEKCJACH ODBYŁO SIĘ SPOKANIE INTEGRACYJNE WSZYSTKICH CZŁONKÓW  W SALI NR 8.  ROZMAWIALIŚMY , WYKONYWALIŚMY KOLOROWE PLAKATY Z LOGO CARITTAS I ZJEDLIŚMY PYSZNĄ PIZZĘ.

NASZE  SZKOLNE  KOŁO  CARITAS  DZIAŁA  WE  WSPÓŁPRACY   Z CARITAS  DIECEZJI  SIEDLECKIEJ.

POWSTAŁO  10.10.2007r. I  DZISIAJ  LICZY  45  CZŁONKÓW Z KLAS  5-8.

WSZYSTKICH  UCZNIÓW  ANGAŻUJĄCYCH   SIĘ   W DZIAŁALNOŚĆ  SKC OD MOMENTU  POWSTANIA  BYŁO   JUŻ 385.

PATRONEM   NASZEGO  KOŁA  JEST  ŚW. MIKOŁAJ,  KTÓREGO  ŚWIĘTO  OBCHODZIMY  6 GRUDNIA.

W RAMACH  DZIAŁALNOŚCI  NASZEGO  KOŁA   ORGANIZUJEMY  RÓŻNE  AKCJE,  ZBIÓRKI  I KIERMASZE POMAGAJĄC  LUDZIOM POTRZEBUJĄCYM  Z NASZEJ  SZKOŁY,  NASZEGO  MIASTA  ALE   TEŻ RÓŻNYM  FUNDACJOM : ,,HOSPICJUM  MAŁEGO  KSIĘCIA  W  LUBLINIE,  DOMOWEGO  HOSPICJUM  DLA  DZIECI  W  SIEDLCACH   CZY  FUNDACJI  ,, POMÓŻ  I  TY” Z GDYNI.  WSPÓŁPRACUJEMY  Z  PARAFIĄ  ŚW.  MIKOŁAJA,   ŚWIETLICĄ   SOCJOTEREPEUTYCZNĄ ,  OŚRODKIEM  SZKOLNO- WYCHOWAWCZYM ORAZ Z INNYMI  INSTYTUCJAMI   W  RAZIE  POTRZEBY.

WOLONTARIUSZ:

  1. KOCHA LUDZI
  2. OBDAŻA INNYCH ZUFANIEM I PRZYJAŹNIĄ
  3. CHCE BEZINTERESOWNIE POMAGAĆ INNYM
  4. JEST OPTYMISTĄ
  5. POKONUJE EMPATIĘ  ŻYCZLIWOŚCIĄ
  6. MÓWI PRAWDĘ Z MIŁOŚCIĄ
  7. WYPEŁNIA RZETELNIE   SWOJE OBOWIĄZKI
  8. PRZEBACZA I WPROWADZA  POKÓJ
  9. KIERUJE SIĘ  EWANGELIĄ
  10. NIE MYŚLI  TYLKO  O  SOBIE

DZIĘKUJEMY  ZA WSZELKIE WSPARCIE  I ZACHĘCAMY  DO  WSTĄPIENIA    W SZEREGI  SKC  W PRZYSZŁYM ROKU  SZKOLNYM.  DZIĘKUJEMY   RÓWNIEŻ :  DYREKCJI,  NAUCZYCIELOM ,  WSZYSTKIM  PRACOWNIKOM  SZKOŁY  I WSZYSTKIM  UCZNIOM  ZA  UDZIAŁ  W  NASZYCH  AKCJACH  I  WSZELKĄ  ŻYCZLIWOŚĆ.

ELŻBIETA NÓŻKA – OPIEKUN SKC

 

Galeria