Wycieczkowe Mikołajki Drugoklasistów

We wtorek, 6 grudnia uczniowie klas IIA oraz IIB spędzili w nietuzinkowy sposób. Oba oddziały wyjechały o świcie na wycieczkę do Warszawy. Wyjazd był pełen wrażeń: rozpoczął się od wizyty w parku trampolin Stacja Grawitacja, które jest jednym z najpopularniejszych miejsc na sportowo-rozrywkowej mapie naszej stolicy. Ta bardzo popularna forma aktywności fizycznej dała uczniom wiele niezapomnianych wrażeń. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktorki, uczestnicy mogli skorzystać z szeregu atrakcji np. ścieżek akrobatycznych, koszykówki, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami. Pobyt w Parku Trampolin miał służyć wyrobieniu aktywnego spędzenia czasu wolnego, rozwinąć zainteresowanie sportem oraz uświadomić dzieciom, że skoki na trampolinie służą nie tylko dobrej zabawie, ale również są doskonałymi ćwiczeniami dla mięśni rąk i nóg. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta na Starym Mieście oraz zdjęcie z ogromną, bo aż 27-metrową choinką. Po odbytym wysiłku fizycznym, związanym z parkiem trampolin oraz spacerem, przyszedł czas na wizytę w McDonaldzie. Posileni udaliśmy się do Planetarium w Centrum Nauki Kopernik, gdzie obejrzeliśmy wspaniały spektakl „Narodziny Ziemi”. Ostatnim punktem wyjazdu była wizyta w manufakturze bombek „Gepard”, gdzie byliśmy świadkiem powstania tradycyjnej, polskiej bombki od momentu rozgrzania szklanej rurki, poprzez dmuchanie, malowanie, gwintowanie a końcowo ozdabianie. Po tym instruktarzu uczniowie dostali własną, jednolitą bombkę, którą samodzielnie dekorowali. Dzięki temu mogli zauważyć jak trudna jest to sztuka. Z pomocą elfów i babci Jadzi dzieci wykonały niepowtarzalne i unikatowe egzemplarze ozdobione choinkami, serduszkami, wzorkami a nawet autami. Po wizycie w manufakturze – pełni wrażeń i wspaniałych wspomnień – bezpiecznie wróciliśmy do Międzyrzeca Podlaskiego.