ZAJĘCIA EDUKACYJNE

W NADLEŚNICTWIE MIĘDZYRZEC PODLASKI

Dnia 2 grudnia 2022 roku klasa 2b wraz z panią wychowawczynią Anitą Krzymowską uczestniczyła w interesujących zajęciach, które odbyły się w Nadleśnictwie Międzyrzec Podlaski.

Pani leśnik Klaudia w ciekawy sposób poszerzyła wiedzę dzieci z zakresu zwierząt, które można spotkać w lesie.  Zbliża się zima, więc to trudny czas dla leśnych zwierząt.

Szczegółowo opowiedziała o pracy leśniczego. Dzieci oglądały przygotowany materiał przez prowadzącą, zadawały mnóstwo pytań a także udowodniły, że posiadają już ogromną wiedzę w tym zakresie. Uczniowie słuchali ciekawostek na temat lasu.

Największą atrakcją okazał się orzeł bielik, który wisiał na ścianie jako eksponat. Nie zabrakło również zabaw ruchowych i edukacyjnych. Dzieci były pod wrażeniem wyglądu nowego budynku siedziby Nadleśnictwa w naszym mieście.

Na zakończenie spotkania uczniowie dostali książeczki z których bardzo się ucieszyły.

To były bardzo ciekawe i pouczające zajęcia rozwijające zainteresowanie dzieci otaczająca przyrodą.