Przejdź do treści

Zespół Placówek Oświatowych nr 1 w Międzyrzecu Podlaskim

godlo_polski_svg
Herb_Miasta_jpg
herb
herb-1

Zespół Placówek
Oświatowych nr 1

w Międzyrzecu Podlaskim

Akcja  ,,Pomoc Bartkowi”

W listopadzie otrzymaliśmy smutną wiadomość. Otóż nasz uczeń Bartek Trochimiak zachorował na białaczkę. To był dla rodziny wielki szok i wielki smutek. Bartek przebywa w szpitalu w Lublinie gdzie podjęto leczenie.

Dla nas nauczycieli i uczniów to też była szokująca wiadomość. Zaczęliśmy się zastanawiać jak pomóc Bartkowi i jego rodzinie. Po konsultacji z Mamą Bartka , Panią Dyrektor i Wychowawcą klasy  8a Szkolne Koło Caritas zorganizowało w dniach 23-30.11.2022r zbiórkę pieniędzy do puszki. 

Zebrane pieniądze przeznaczyliśmy na zakup środków chemicznych i higienicznych potrzebnych do właściwego funkcjonowania w szpitalu. Dowiedzieliśmy się, że Bartek będzie w nim przebywał minimum trzy miesiące.

Dziękujemy wszystkim, którzy  wrzucili  do puszki  nawet najmniejszy grosik.  Dziękujemy Dyrekcji, Rodzicom, Nauczycielom, Pracownikom szkoły i wszystkim uczniom. To jest wspaniałe, że umiemy się dzielić i nie jest nam obojętny człowiek w chorobie i potrzebie.

Mamy nadzieję,że Bartek szybko wróci do zdrowia i do naszej szkoły.   Życzymy całej rodzinie wytrwałości, spokoju i Bożej opieki.

Galeria

                                                                                   Elżbieta Nóżka – Opiekun Szkolnego Koła Caritasę