Młodzi recytatorzy odkrywają poezję Adama Mickiewicza

16 listopada mieliśmy okazję wysłuchać wielu deklamacji, ponieważ w naszej szkole odbyły się eliminacje do „VI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Utworów Adama Mickiewicza”. Organizatorem zmagań jest Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. A. Mickiewicza w Białej Podlaskiej.

Cele konkursu to rozbudzanie zainteresowań poezją, a szczególnie popularyzacja twórczości naszego wieszcza narodowego oraz odkrywanie i promowanie uzdolnień artystycznych dzieci i młodzieży.

Wśród naszych uczniów do etapu szkolnego zgłosiło się 17 uczestników – reprezentantów klas VII – VIII i druga kategoria IV – VI.

Oto reprezentanci poszczególnych klas:

VII a – Amelia Modrzewska, Roksana Błaszczyk, Karolina Maksymiuk oraz Wojciech Sawa

VI b – Jan Bogucki

V a – Monika Gaworska, Malwina Jaszczuk, Zuzanna Oponowicz, Piotr Hawryluk

V b – Maria Byczyk, Karolina Błyskun, Lena Hryć

IV a – Weronika Szałańska, Michał Chomicki, Fabian Marczenko, Denis Shalaiko

IV b – Miłosz Kawęcki

Po wysłuchaniu deklamacji komisja w składzie panie: Elżbieta Panasiuk, Anna Sobolewska i Joanna Pietruk wyłoniły zwycięzców.

W kategorii klas VII – VIII do kolejnego etapu zakwalifikowała się Amelia Modrzewska.

Wśród klas IV – VI reprezentować naszą szkołę będą ex- aequo dwaj uczniowie – Michał Chomicki oraz Piotr Hawryluk.

Drugie miejsce zajął Jan Bogucki, zaś trzecie przyznano Karolinie Błyskun.

Finaliści nagrają swoje popisy recytatorskie i zostaną one wysłane do organizatorów.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za sporą dawkę pięknej poezji, a laureatom życzymy sukcesów.