Przejdź do treści

Zespół Placówek Oświatowych nr 1 w Międzyrzecu Podlaskim

godlo_polski_svg
Herb_Miasta_jpg
herb
herb-1

Zespół Placówek
Oświatowych nr 1

w Międzyrzecu Podlaskim

Narodowe Święto Niepodległości

Dnia 10  listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości.

 W 1918 roku, 11 listopada, nasza ojczyzna po 123 latach zaborów odzyskała niepodległość.

Narodowe Święto Niepodległości ustanowiono, by uczcić rocznicę wskrzeszenia państwa polskiego, które po latach niewoli stało się niepodległe i wolne od zaborców. Kolejna rocznica odzyskania niepodległości, uświadamia nam, że jest to najważniejszy dzień w historii naszego kraju.

W związku z tym mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w uroczystej akademii przygotowanej przez uczniów klasy 2b i 5a wraz z wychowawcami panią Anitą Krzymowską i panią Katarzyną Krzymowską.

Apel uświetniły wiersze zaprezentowane przez uczniów naszej szkoły oraz utwory patriotyczne w wykonaniu chóru szkolnego pod kierunkiem pani Elżbiety Ostojskiej.

Patriota  to nie tylko człowiek stający w obronie kraju podczas wielkich zagrożeń.

Jest nim również osoba, która w codziennym życiu szanuje symbole narodowe, która pamięta o ważnych dla kraju i jego historii wydarzeniach czy rocznicach. Współczesny patriota to człowiek kultywujący pamięć o swoich przodkach, wyrażający zainteresowanie rodziną kulturą i historią.

Uczniowie naszej szkoły mieli szansę wykazać swój patriotyzm . Jako społeczność szkolna o godzinie 11.11 odśpiewaliśmy wspólnie hymn.

Galeria