2a i 2b na zajęciach przyrodniczych w parku Potockich

Dnia 6 października uczniowie klas drugich wraz z wychowawcami panią Marzanną Rabczuk i panią Anitą Krzymowską oraz panią Izabelą Lesiewicz wykorzystując piękną pogodę i uroki jesieni udały się do pobliskiego parku na zajęcia przyrodnicze.

Wyjście na wycieczkę poprzedziła rozmowa ,,Jak zachowujemy się w parku” – dzieci dzieliły się swoją wiedzą, w jaki sposób należy dbać o środowisko przyrodnicze. Zgodnie stwierdziły, iż nie należy niczego zrywać, łamać i zaśmiecać.

Dzieci nie zapomniały również o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa podczas przechodzenia przez ulicę.

Park odkrył przed nami swe piękno. Podziwialiśmy jesienne barwy, rosnące krzewy i drzewa, słuchaliśmy odgłosów przyrody. Bacznie przyglądaliśmy się przyrodzie: korze drzew, liściom, rozmawialiśmy o zwierzętach i ptakach żyjących w parku. Podczas wycieczki zbieraliśmy najpiękniejsze kolorystycznie liście, żołędzie i kasztany, kwiaty, kamyki i gałązki z których uczniowie układali jesienne pejzaże. Obserwowaliśmy również zmiany jakie zachodzą jesienią w przyrodzie.

Był też czas na bieganie i zabawy na placu zabaw. Najwięcej radości sprawiło baraszkowanie wśród miękkich, pachnących liści.

Wspólna wycieczka dostarczyła nam nie tylko wielu wiadomości, ale również niezapomnianych wrażeń.

Anita Krzymowska