Zrelaksowana 2b

Współcześnie, kiedy jako zabawki dla dziecka służą tablet i telefon, jeszcze istotniejsze stało się, aby małe dzieci znały odpowiednie techniki relaksacyjne. Możemy to osiągnąć poprzez gry, aby dzieci podczas zabawy mogły rozwijać swoje zasoby umysłowe i umiejętności niezbędne do życia.

Żyjemy w społeczeństwie pełnym pośpiechu, bodźców i natychmiastowego nagradzania. W związku z tym ogromne znaczenie ma dysponowanie zasobami, które przynoszą większe poczucie samokontroli.

Uczniowie klasy 2b wraz panią Anitą Krzymowską w tym roku szkolnym postanowili dbać o rozwój psychiczny a tym samym rozpoczynamy przygodę z relaksacją podczas zajęć. Debitem naszym była krótka relaksacja przy muzyce, odpowiednie oddychanie i stan wyciszania.

Wszystkie techniki relaksacyjne dla dzieci pomogą w wychowywaniu.
Nie zapominajmy, że łatwiej jest wychowywać silne dzieci niż leczyć załamanych dorosłych. Natura zostawia edukację dzieci nam i powinniśmy czuć się odpowiedzialni za powierzone nam zadanie.