Wycieczka granicą Mazowsza i Podlasia

29 września uczniowie klas 4a, 6a oraz 7a wraz z wychowawcami – uczestniczyli w wycieczce granicą Mazowsza i Podlasia zorganizowanej przez p. Marię Matejuk.

Najpierw odwiedzili Mielnik, by wspiąć się na Górę Zamkową, podziwiać piękny widok na dolinę Bugu i obejrzeć odkrywkową kopalnię kredy. Następnie udali się do Drohiczyna, by zwiedzić katedrę, piękno nadbużańskiego krajobrazu z Góry Zamkowej oraz urokliwe zakątki miasteczka podczas przejażdżki busikami. W miejscowości Liw uczniowie uczestniczyli w tamtejszym zamku w ciekawej lekcji historii poświęconej rycerstwu polskiemu oraz zwiedzili także zbrojownię. Kolejną atrakcją była niezapomniana zabawa w parku trampolin w Siedlcach, po której obowiązkowy okazał się wieczorny posiłek.

Choć podczas powrotu było już ciemno, to humory naprawdę dopisały, a wycieczka została uznana za bardzo udaną.