Uczniowie z ZPO1 rywalizowali na zawodach – Lekkoatletyczne nadzieje olimpijskie w Lublinie

Ponad 450 dziewcząt i chłopców z całego województwa wzięło udział w zawodach „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie”, które odbyły się na stadionie przy alei Piłsudskiego w Lublinie.

Uczestnicy  rywalizowali w dwuboju, w skład którego wchodził bieg i jedna z konkurencji technicznych – skok w dal, skok wzwyż czy rzut piłeczką palantową:

Gościem specjalnym był sprinter Agrosu Zamość, brązowy medalista ostatnich mistrzostw Europy w sztafecie 4×100 metrów Dominik Kopeć: – Dzieciaki już w tak młodym wieku mogą pobiegać, po rywalizować. Kto wie, może za 10 lat będą zdobywać medale na międzynarodowych imprezach.

W programie „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie” biorą udział dzieci z roczników 2011-2012.