Rok szkolny 2022/2023 rozpoczęty!

Tradycyjnie pierwszego września wszyscy uczniowie stawili się w murach swych szkół, by rozpocząć naukę w kolejnym roku szkolnym 2022/2023. Również dzieci i młodzież naszej Jedynki o godzinie 9.00 zebrała się na boisku, aby wspólnie stawić czoła kolejnym trudom i wyzwaniom czekającym ich w nowym roku.

Spotkanie rozpoczęła pani dyrektor Iwona Orkisiewicz; powitała przybyłych na uroczystość gości: pana Pawła Łysańczuka Wiceburmistrza Miasta, panią Agnieszkę Grudzińską Przewodniczącą Rady Rodziców, grono pedagogiczne, licznie zgromadzonych rodziców i uczniów szczególnie tych, który w murach Jedynki pojawili się po raz pierwszy oraz dzieci z Ukrainy, które w tym roku dołączą do naszych klas. Wspólnie odśpiewano hymn państwowy. Następnie głos zabrał pan Paweł Łysańczuk, który w swoim wystąpieniu przywołał wydarzenia dotyczące II wojny światowej, potem wręczył nominację dyrektorską na kolejną kadencję pani Iwonie Orkisiewicz oraz złożył gratulacje panu Marcinowi Hołoweńko z okazji objęcia funkcji wicedyrektora szkoły. Z kolei głos zabrała pani dyrektor, która przedstawiła wychowawców poszczególnych klas i plany dotyczące budowy przy naszej szkole hali gimnastycznej. Obiekt, a właściwie jego wizualizację, można było podziwiać na umieszczonych tablicach. Na koniec uroczystości prowadząca życzyła wszystkim zgromadzonym efektywnej nauki i pracy, optymizmu oraz wiary w swoje możliwości.

Na zakończenie zaśpiewano hymn szkoły i uczniowie ze swoimi wychowawczyniami udali się do klas.

Tak rozpoczął się kolejny rok pracy. A wakacje …..już za dziesięć miesięcy.