Przejdź do treści

Zespół Placówek Oświatowych nr 1 w Międzyrzecu Podlaskim

godlo_polski_svg
Herb_Miasta_jpg
herb
herb-1

Zespół Placówek
Oświatowych nr 1

w Międzyrzecu Podlaskim

Rok szkolny 2021/2022 już za nami!

Zakończenie roku szkolnego to czas podsumowań. I uczniowie, i rodzice, i nauczyciele oceniają go patrząc na otrzymane oraz wręczone świadectwo. Tegoroczna uroczystość w ZPO1 odbyła się 24 czerwca w trzech grupach, a oprócz uczniów i nauczycieli przybyli na nią rodzice na czele z przewodniczącą Rady Rodziców p. Agnieszką Grudzińską oraz Dyrektor Wydziału Edukacji, kultury i Sportu p. Andrzej Mironiuk. Było nam miło, że mogliśmy podsumować nasza naukę wraz z koleżankami i kolegami z Ukrainy, którzy od marca uczą się w naszej szkole.

Jako pierwsi spotkali się uczniowie klas I-III. Tytuły Prymusów oraz statuetki, świadectwa i nagrody z rąk p. dyr. Iwony Orkisiewicz otrzymali: Kinga Pawłowska z klasy I a, Kacper Kulik z klasy I b, Aleksandra Szczepaniuk z klasy II a, Amelia Żebrowska z klasy II b, Miłosz Kawęcki z klasy III a i Michał Chomicki z klasy III b. Tytuł Omnibusa otrzymał Michał Chomicki z klasy III b, on też uzyskał najwyższy wynik z egzaminu trzecioklasisty. Grono Solidnych Uczniów, czyli tych, którzy mieli 100-procentową frekwencję, także zasłużyło na nagrody, a są to: Lidia Lesiewicz z klasy I b, Michalina Radzikowska z klasy II a i Kamil Mazurek z klasy III a . Artystą Roku została Karolina Zień z klasy III a.

Druga grupa to uczniowie klas IV-VI. Prymusami w tym roku zostali: w klasie IV a – Piotr Hawryluk, w klasie IV b – Lena Hryć, w klasie V a – Maciej Wnukowicz, w klasie V b- Dominika Hryć, a w klasie VI a – Amelia Modrzewska . Świadectwa z wyróżnieniem z rąk Pani Dyrektor odebrali: Piotr Hawryluk, Monika Gaworska, Zuzanna Oponowicz, Maja Walecka i Malwina Jaszczuk z klasy IV a, Maja Byczyk, Lena Hryć i Hanna Mikołajczuk z klasy IV b, Maciej Wnukowicz, Małgorzata Sawa i Dawid Żurawski z klasy V a, Dominika Hryć, Gabriela Marciniuk, Ewelina Pożarycka, Amelia Mironiuk, Witold Modzelewski, Oliwia Tutka, Magda Nowicka i Jan Bogucki z klasy V b oraz Amelia Modrzewska z klasy VI a .  Solidni Uczniowie to: Monika Gaworska z klasy IV a, Lena Hryć z klasy IV b oraz Dominika Hryć i Gabriela Marciniuk z klasy V b .   

Jako ostatni rok szkolny pożegnali uczniowie klas VII – VIII. Tytuł Prymusa uzyskali: Bartłomiej Pawluk z klasy VII A, Michał Biernacki  z klasy VII b, Wiktoria Byczyk z klasy VII c, Rozalia Urbaniuk z klasy VIII a, Wiktoria Hubica  z klasy VIII c, a świadectwa z biało-czerwonym paskiem wręczone zostały: Bartłomiejowi Pawlukowi z klasy VII a, Michałowi Biernackiemu i Julii Hawryluk z klasy VII b, Wiktorii Byczyk, Karolinie Nestorowicz i Urszuli Jóźwiuk z klasy VII c, Rozalii Urbaniuk, Alicji Matejek i Patrycji Grzeszuk z klasy VIII a oraz Wiktorii Hubicy, Marcelinie Wnukowicz i Dominikowi Salakowi z klasy VIII c.

Najlepszym Absolwentem została Wiktoria Hubica z  klasy VIII c, a nagrodę za 100-procentową frekwencję otrzymała Wiktoria Mikołajczuk z klasy VIII c.

Samorząd Uczniowski, który corocznie przyznaje tytuł Osobowości Roku, tym razem docenił zaangażowanie w życie szkoły uczennicy klasy VIII c – Mai Olszewskiej. Sportowcem Roku została uczennica klasy VIII a Wiktoria Radziejewska. Nagrody za osiągniecia w konkursach wiedzy oraz zawodach sportowych odebrali: Rozalia Urbaniuk – finalistka konkursu przedmiotowego z matematyki, a za II miejsce w Finale Powiatu Bialskiego w Pływaniu oraz Piłce Ręcznej: Patrycja Rosińska, Oliwia Leszczuk, Wiktoria Radziejewska, Alicja Matejek, Rozalia Urbaniuk, Patrycja Grzeszuk, Julia Krynicka, Weronika Siedlanowska, Wiktoria Zaniewicz, Agnieszka Jarząb, Maja Olszewska, Julia Sowa, Marcelina Wnukowicz i Nikola Maksymiuk .

Społeczność Jedynki podziękowała tez tegorocznym absolwentom za wieloletnie zaangażowanie w pracę Samorządu Uczniowskiego i reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym, chórze oraz szkolnym kole Caritas. W pracy samorządowej najaktywniejsi byli: Rozalia Urbaniuk, Alicja Matejek, Julia Krynicka, Weronika Siedlanowska, Wiktoria Radziejewska, Ewelina Jaszczuk, Julia Dzikowska, Julia Rafalska, Agnieszka Jarząb, Julia Sójka, Marcelina Wnukowicz, Wiktoria Hubica, Maja Olszewska, Wiktoria Mikołajczuk, Kacper Mikołajczuk, Julia Sowa i Mateusz Daciuk. Chór szkolny zasilały swoimi głosami: Alicja Matejek, Rozalia Urbaniuk, Julia Krynicka, Oliwia Leszczuk, Patrycja Grzeszuk, Wiktoria Radziejewska, Weronika Siedlanowska, Marcelina Wnukowicz, Maja Olszewska, Julia Sowa, Wiktoria Mikołajczuk i Agnieszka Jarząb, zaś zaangażowanie w działalność Caritasu pokazali:  Rozalia Urbaniuk, Alicja Matejuk, Weronika Siedlanowska Wiktoria Zaniewicz, Julia Krynicka, Patrycja Rosińska, Wiktoria Radziejewska, Oliwia Leszczuk, Patrycja Grzeszuk, Aleksandra Pińczuk, Julia Rafalska, Aleksandra Mrozińska, Amelia Strzelecka, Julia Barczuk, Laura Morozow, Aleksandra Karpiuk, Nikola Biskupska, Paulina Zając, Marcelina Wnukowicz, Julia Sójka, Agnieszka Jarząb, Maja Olszewska, Wiktroia Hubica, Jakub Stefaniuk i Julia Sowa.

Tytuły Przyjaciela Szkoły otrzymali też rodzice, którzy przez wiele lat blisko współpracowali z „Jedynką”: p. Emilia Olszewska, Monika Urbaniuk i Justyna Karpiuk.

Specjalne podziękowania otrzymały też panie tłumaczki, które wspierały uczniów z Ukrainy w nauce języka polskiego: Veronika Pasemko, Nataliia Ryzhuk oraz Svitlana Męczyńska, a uczennice z oddziałów przygotowawczych: Valeriya Nohina, Oleksandra Shelest oraz Karolina Vorona odebrały nagrody książkowe za sumienność w nauce języka polskiego.

Wszyscy otrzymali życzenia i podziękowania od p. Agnieszki Grudzińskiej, p. Andrzeja Mironiuka, p. dyr.Iwony Orkisiewicz oraz przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego: Amelii Mironiuk z klasy Vb i Michała Biernackiego z klasy VII b.

Nie pozostaje nic innego, jak wyruszać na zasłużone wakacje! Oby były piękne, słoneczne, radosne i bezpieczne. Do zobaczenia 1 września!.

Galeria zakończenie I-III

Galeria zakończenie IV-VI

Galeria zakończenie VII-VIII