Przejdź do treści

Zespół Placówek Oświatowych nr 1 w Międzyrzecu Podlaskim

godlo_polski_svg
Herb_Miasta_jpg
herb
herb-1

Zespół Placówek
Oświatowych nr 1

w Międzyrzecu Podlaskim

Poczuć smak wakacji

Klasy siódme „b” i „c” oraz ósma „b” miały okazję poczuć przedsmak wakacji, gdyż wychowawczynie panie: Renata Latoch, Elżbieta Kiereczyńska, Joanna Pietruk i Anna Kozioł zabrały je na wycieczkę do Lublina.

Punktualnie o 7.30 30 maja uczniowie udali się w kierunku Lublina. Pierwszym punktem wycieczki było kino 4 d, gdzie oglądając film „Ekstremalna pogoda”, mogli doświadczyć różnorodnych zjawisk pogodowych od huraganu poprzez burze, pożary aż do tornada i obserwacji topnienia lodowca. Młodzież podglądała pracę naukowców i badaczy, którzy poświęcając swój czas i nierzadko narażając swoje zdrowie i życie ukazują niezwykłe, niebezpieczne zjawiska zachodzące w przyrodzie.

Kolejnym punktem wyprawy była wizyta w Regionalnym Muzeum Cebularza, gdzie uczniowie w czasie interaktywnego pokazu mogli poznać tajniki powstawania słynnego wypieku. Następnie każdy mógł samodzielnie przygotować cebulowy placek i po upieczeniu go skosztować. Spacerując po starym mieście, mogliśmy popatrzeć na lubelskie kamieniczki, zamek oraz dzięki wirtualnemu ekranowi zajrzeć do Wilna.

Następnie wycieczkowicze udali się do Strefy Wysokich Lotów, gdzie można było rozładować energię, skacząc na trampolinach, ćwicząc salta i podskoki. Zmęczeni i nieco głodni uczniowie pojechali do McDonalda, a po posiłku czekał na nich kolejny niesamowity punkt, czyli LaserCity&PaintballCity . Podzieleni na grupy uczestnicy doskonale bawili się, rywalizując między sobą o miano najlepszego strzelca czy obrońcy. Emocji było co niemiara, a kibicowanie drużynom było dla wszystkich ogromną frajdą.

Dzień pełen wrażeń minął bardzo szybko. Wszyscy zadowoleni i szczęśliwi wrócili do Międzyrzeca. Każdy poczuł zapach wakacji, a w głowach już pojawiały się kolejne plany związane z następnymi wycieczkami.

Galeria

Joanna Pietruk